Ako zelený jačmen zaženie únavu ?

Ludia sním majú vyše tridsaťročné skúsenosti. Účinky  mladého jačmeňa boli popísané v niekoľkých desiatkach vedeckých prác. Skúsenosti obyčajných ludí sú tiež veľmi kladné.

Len málokto si môže povedať, že je uplne zdravý, ze ho nič netrápi, takýto stav sa dá docieliť spravnym jedálničkom a životným štýlom. Zdravý jedálniček je základ ktorý rozvíjame rôznou paletou potravín príroda aj skúsenosti ľudí jasne hovoria že pestrosť  je tá správna voľba aj pri prevencii proti dlhdobej únave. Čo všetko prinesie do tvojho jedálničku zelený jačmeň ?

Prínosy zeleného jačmenu pre ľudský organizmus.

Pomoc som unavený !!

Tu sú všetky informácie ako ti pomôže zelený jačmen zahnať únavu

Poznám to ranné vstávanie deficit spánku budujú únavu ktorá oslabuje organizmus tak potom prídu rôzne choroby z tých ľahších to je chrípka z tých ťažkých to môže byť rakovina.Zanesenie organizmu  hlavne čriev je častou príčinou únavy pomôže zmena jedálničku a detoxikácia

Detoxikácia zeleným jačmenom

AK pridáš do stravy mladý jačmeň spustíš detoxikačnú kúru organizmu.Obsahuje enzýmy a chlorofyl ktoré vynášajú preč všetko škodlivé z ľudského organizmu-detoxikujú organizmus.

Celá paleta antioxidantov sa podieľa na likvidácii voľných radikálov. Mladý jačmeň má aj silný alkalizujúci efekt, ktorý odstraňuje zakyslenie organizmu. Vláknina ktorú obsahuje účinne čistí zanesené črevnej steny. Chlorofyl hojí tiež zápaly a tie ktoré nevidíš vo vnútri tela.

Po dobu zelenej detoxikačnej kúry veľa pite čistú vodu. Všetky škodliviny sa musia nejako vyplavovať a moč je  ideálny spôsob ako dostať zo seba škodliviny. To je prvý krok ako zatočiť s únavou!

Prímaj  len to dobré ! – stravu bohatú na vitamíny

Obsah vitamínov v zelenom jačmeny je naozaj bohatý , obsahuje betakarotén, vitamín C, E, skupinu vitamínov B (B1, B2, B3, B6,) aj kyselinu listovú.

obsahuje Riboflavín (vitamín B2), ktorý je to pravé pre dobrý metabolizmus, zbavuje únavy a podráždenosti nervovej sústavy (vydráždená nervová sústava vzniká nedostatkom regenerácie a prílišnou fyzickou aktivitou ). Riboflavín tiež prispieva k ochrane pred oxidatívnym stresom a k zníženiu miery únavy a vyčerpania.

Pyridoxín (vitamín B6) podporuje činnosť nervovej sústavy (podobné pôsobí ako u riboflavín) a našej psychiky a podporuje metabolizmus bielkovín a glykogénu. Podporuje tvorbu červených krviniek, prispieva k normálnej funkcii imunitného systému a samozrejme znižuje mieru únavy a vyčerpania.

Najznámejší vitamín C, ktorý je vhodný  sa od nás očakáva intenzívny fyzický výkon podporuje funkciu krvných ciev, tvorbu kolagénu pre  kosti, chrupavky, zuby a  ďasná  a zvyšuje vstrebávanie železa.

Je bohatý na minerály kremík, železo, draslík, vápnik, horčík, zinok aj vďaka týmto  minerálom zelený jačmeň pomáha telu navracať vitalitu a bojovať s dôsledkami únavy a stresu.

Všetko, čo pučí  sa vyznačuje veľkým obsahom enzýmov, a jačmeň je z tohto pohľadu naozaj výnimočný aktívne enzýmy sú okolo 35%-40% z jeho hmotnosti.

vysoký obsah enzýmu superoxid dismutázy (SOD). Tento enzým je obsiahnutý vo všetkých bunkách ľudského tela a chráni ich pred účinkami toxických metabolických radikálov. SOD spolu s ďalšími enzýmami obsiahnutými v mladom jačmeni pôsobí proti zápalom a podporuje regeneračné a hojivé procesy, ktoré oceňujú ľudia  po úrazoch či chronických problémoch sa svaly a väzy. Rad užívateľov mladého jačmeňa uvádza aj značný nárast celkovej vitality.

Tiež si ho pochvaľujú športovci ktorý majú viac energie do tréningu pomáha im regenerovať namáhané svalstvo a vďaka tomu môžu svoje výkony dlhodobo zlepšovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


dve × = 6