Chilli pre spaľovanie tuku

Pravda o chilli – pomôže nám naozaj pri chudnutí?
Nedávne štúdia výskumníkov Kanady Laval University naznačujú, že chilli by mohla zvýšiť schopnosť tela spaľovať tuk a potlačiť chuť k jedlu. Ak jeme chilli alebo niečo štipľavé, po výdatnom palivom chode sa doslova spotíme a spaľovanie kalórií ide ľahšie .Dôvodom všetkého je kapsaicín, t.j. látka , ktorá dáva paprike a chilli papričkám ich charakteristickú štipľavosť, stimuluje prirodzený proces, pri ktorom je okamžite premenený na teplo, spáli kalórie automaticky , skôr než si ich telo uloží. Pôsobí nielen ako silné afrodiziakum, ale v súvislosti s chudnutím má schopnosť zrýchľovať metabolizmus. Kapsaicín v ​​tele pôsobí aj protizápalovo a dezinfekčne. Dokonca má aj termogénne účinky, t.j. vplyvom tepla v organizme spúšťa procesy, ktoré napomáhajú spaľovaniu tukov, hlavne v oblasti brucha.

Z prieskumu bolo dokázané že keď muži a ženy konzumovali jedlá, ktoré obsahovalo chilli, cítili sa menej hladní a aj menej jedli.

Kanadskí vedci hovoria aj o pridaní chilli do jedla, ktoré obsahuje nízky obsah tuku, pomôže uspokojiť našu túžbu po oleji. Pozor však, aby ste chilli nekonzumovali príliš veľa. V rozumných dávkach je čili chutná a zdravá. Ostrá chuť sa udržiava na jazyku dlhšiu dobu, preto tak rýchlo nepociťujeme hlad.

Pre správne chudnutie však nepomôže iba jesť stále chilli, treba nezabúdať na správnu vyváženú stravu, pohyb a dostatočný pitný režim( dozviete sa aj v tomto článku).

Prekrvením celého tela po konzumácii chilli, vrátane pohlavných orgánov, dochádza k zvýšeniu citlivosti a zlepšovaniu potencie .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


štyri − = 3