Káva vs Čaj

káva alebo čaj

Káva alebo čaj – Káva spolu s čajom patria medzi najrozšírenejšie nápoje sveta, každý z nás ich už ochutnal . Oba nápoje káva aj čaj obsahujú Kofein ktorý ma povzbudzujúce účinky.No je aj diuretikum ktoré spôsobuje odvodnenie organizmu. Ako rýchle osvieženie je super no potom nastane útlm.

Je káva naozaj taká super ?

Samotná káva je malom množstve dobrá , problém dnešnej doby je ten že pri pestovaní sa používa veľa chemikálií to je najväčšie mínus tohto nápoju.učinky kávy

Čím je káva silnejšia tým viac obsahuje kofeínu pri väčšom počte vypitých káv môžeme pocitovať nepravidelné bitie srdca , chvenie , zvonenie v ušiach a zažívacie problémy.

Ludia často pijú kávu aj čaj pri jedle nieje to už odporúčané pretože káva aj čaj znižuje schopnosť organizmu vstrebávať zinok aj železo .. takže netreba kávu piť hned po jedle.

kofeínová kávaKáva bez kofeínu je ešte horšia ako káva s kofeínom ..Ano síce kofein neobsahuje no odstránenie kofeinu je chemická úprava , ktorá je pre ľudský organizmus horšia než káva z kofeínom. Odporúčané sú prírodné náhrady za chemicky spracovanú kávu napríklad zelená káva alebo káva s púpavového koreňa. Je odporúčané vypiť po konzumácii kávy dostatok čistej vody tá prečistí ľudský organizmus.

Čaj je zdravší

 

Ak si chcete aj Vy vychutnať nejakú tú kávičku, čajík, či iný lahodný nápoj v teplom alebo studenom prevedení, doporučujem pozrieť si napríklad tieto krásne termopoháre: https://termohrncek.sk/produkt/maxxo-espresso-2-dielna-sada-termo-poharov-80ml/

Podla štúdií je lepšie dať si čaj ako kávu má o polovicu menej kofeínu než káva. Čaj je dobrý antioxidant vďaka tanínu ten predchádza srdcovo-cievnym ochoreniam.Tiež pomáha predchádzať rakovine žalúdka a kože, naopak podporuje silnú imunitu.Čaje z byliniek čistia organizmus posilňujú telo, neobsahujú kofein , najlepšie je ich sladiť medom, kúskom citrónu.

Bylinkové čaje majú rôzne liečivé účinky napr na zlepšenie nervovej sústavy človeka a lepší spánok sú veľmi dobré čaje z lipového kvetu, harmančeka , ďateliny

 

Proti infekcii a nachladnutiu  je dobrý šípkový čaj ,šalvia,aníz kostihoj.

Tonikum – je látka výživne pôsobiaca na celý organizmus, povzbudzujúco pôsobí napríklad ženšen , žihľava, rozmarín.

Na chudnutie a prečistenie organizmus sú vhodné  čaje z repíku , pýru , púpavy.

Treba vyhľadávať čaje , ktoré neobsahujú konzervačné zadne látky, ani farbivá. Čaje  sú liečivom ktoré nemá vedľajšie účinky. Predstavujú skvelý  nápoj, pretože dopĺňajú  organizmu vitamíny, minerály ďalšie  dôležité látky v dobre vstrebateľnej forme..

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


7 × osem =