Ktoré potraviny pomáhajú proti vypadávaniu vlasov?

znicene vlaskyHusté a krásne vlasy sú “ korunou “ krásy každej ženy. No nie každá má to šťastie. Najmä ak vlasy začnú vypadávať.  Vypadávanie vlasov sa netýka iba žien ale aj mužov. Ktoré potraviny sú vhodné, aby vlasy nevypadávali?

Ak chcete mať naozaj krásne a zdravé vlasy, je potrebné sa o ne starať nielen zovňajškom ale aj vnútrom.

Vonkajšia starostlivosť mám na mysli masky a vlasy, roztoky a podobne a vnútorná starostlivosť – strava, ktorá je veľmi dôležitá pre krásne, zdravé vlasy. Zdravou stravou zabránite aj vypadávaniu vlasov.

Možno si niekto povie, že sa stravuje už mesiac veľmi zdravo a výsledky sú v nedohľadne. No vedzte, že ak ste mali vlasy naozaj poškodené a vypadávali vám, celková regenerácia môže trvať aj rok, preto nezúfajte a začnite čím skôr. Teda iba pokiaľ naozaj túžite po krásnych vlasoch.

Zväčša ak sa povie zdravá strava a sním spojené krásne vlasy, veľa ľudí napadne, že by mali do svojho jedálnička zaradiť ryby, čerstvú zeleninu, čerstvé ovocie, piť dostatok tekutín. V skutočnosti nie sú ďaleko od pravdy. Tu vám prinášam nasledujúci zoznam potravín proti vypadávaniu vlasov a aby vaše vlasy boli lesklé, zdravé a krásne.

Losos

Medzi najlepšiu rybu aby ste mali krásne vlasy patrí losos. Dookola omieľaný losos, ktorý ale zaostáva v rebríčku našeho jedálnička na posledných miestach. Losos obsahuje Omega-3 mastné kyseliny. Tie nám pomáhajú, aby vlasy neboli suché, krepovité a aby vlásky nevypadávali. Je Prospešný aj pre vyrážky na pokožke hlavy a vlasom omega-3 mastné kyseliny dodávajú tým pružnosť a lesk. Okrem lososa, zdrojom Výborné sú aj sardinky, makrely a slede.

 rychly recept pre sportovcov losos s vajickami

 Vlašské orechy

Orech obsahuje biotín  – vitamín B7. Vďaka tomuto vitamínu sú vlasy posilnené, rýchlejšie rastú a pomáhajú zabrániť vypadávaniu vlasov. Vlašské orechy by sme mali určite zaradiť do svojho jedálnička už len preto, lebo pôsobia pozitívne na naše srdiečko. O orechoch si môžete prečítať tu: ORECHY PRE ZDRAVIE, PREČO SÚ VHODNÉ AJ PRE MUŽOV A AKO PORAZIŤ CHUŤ NA SLADKÉ.

orechy su zdrave, výživa pre vlasy

Ľanové semienka

Olej z ľanových semien pomáha našim vlasom, ktoré spevňuje, regeneruje a zabraňuje vypadávaniu. Výborné su aj ľanové semiačka, ktoré sú plné zdraviu prospešných látok, ako sú:  bielkoviny, tuky vysokej biologickej hodnoty (nenasýtené esenciálne mastné kyseliny – kyselina linolová – 60 %, kyselina alfa – linolénová – 25 %, známa aj ako mastná kyselina omega 3) , enzýmy, karotény, slizovité látky, vitamíny skupiny B, niacín, vitamín E, biotín, draslík, mangán, vápnik, horčík, železo, kyselina listová, síra, meď, zinok, lignany, veľké množstvo vlákniny, ytoestrogény,  fenolové kyseliny. Viac info o ľanových semienkach tu: ĽANOVÉ SEMIENKA PRE LEPŠIE TRÁVENIE

ľanové semienka predaj eshop cena biostrava

Vajcia

Medzi najlepšie potraviny, ktoré pomôžu zničeným vlasom opäť vrátiť lesk, zdravie a hustotu patria aj vajcia. Vajcia obsahujú až 80%  vody, potom bielkoviny, sacharidy, Vitamíny (B skupiny), minerálnymi látkami (sodík, horčík, železo, fosfor, selén, bróm, draslík, vápnik, mangán, zinok, Sira, chlór). Sú pre naše vlasy tou správnou výživou a zabraňujú vypadávaniu vlasov. Prečo by sme mali konzumovať vajcia, si môžete prečítať tu: VAJCA SÚ ZDRAVÉ A VÝŽIVNÉ

vajicka

Avokádo

Konzumáciu avokáda podporujeme krvotvorbu, zlepšujeme pokožku hlavy a tým vlasy prestanú vypadávať, budú zdravé, lesklé a krásne. Avokádo je výborné aj na zlepšenie nechtov ako aj našej pokožky. Navyše ak chcete dať to nejaké kilečko dole, zaraďte do svojho jedálnička avokádo. PREČO JESŤ AVOKÁDO ?

 avokádo pre chudnutie

 Zelenina a ovocie

Zelenina  a ovocie obsahujú veľké množstvo vitamínov a mimerálov, ktoré sú potrebné pre zdravý život človeka. Ak nekonzumujete čerstvú zeleninu a ovocie, chýba vám predovšetkým vitamín C, ktorý podporuje vstrebávanie železa a vaše vlasy sú tak suché, vypadávajú a sú bez lesku. Preto by ste si mali denne dopriať čerstvé ovocie a zeleninu ak túžite byť zdravý a mať krásnu hrivu.

ovocno zeleninová diéta

Olivy

Olivy obsahujú mononenasýtené mastné kyseliny, vitamíny E, A, K, D, polyfenoly a flavonoidy, vlákninu. veľké množstvo antioxidantov. Olivy zaraďujeme medzi ovocie, ktoré má veľký vplyv na lesklé a zdravé vlasy. Konzumáciou olív bojujete aj proti nepríjemnému vypadávaniu vlasov. Viac o olivách si môžete prečítať tu: ÚČINKY OLÍV + RECEPT NA SKVELÝ ŠALÁT

olivy

Strukoviny

Strukoviny obsahujú veľa železa, zinku a biotínu, ktoré telo potrebuje pre lepší rast vlasov, bielkoviny, ktoré urýchľujú regeneráciu vlasov, vlasy sú krajšie, plné síl a nevypadávajú. Zaraďte do svojho jedálnička fazuľu, šošovicu či iné strukoviny a vaše vlasy sa vám za to poďakujú.

fazuľapotravina pre chudnutie biostrava

Voda

Voda napomáha celkovej hydratácii, vďaka ktorej sú naše vlasy, pokožka a nechty krajšie, pevnejšie a zdravšie. Nielen zdravá strava ale aj voda pomáha našim vlasom, preto netreba zabúdať na dostatočný pitný režim. Vhodné sú aj ovocné šťavy, či bylinkové čaje. Voda navyše pomáha aj pri:  podporuje trávenie, riedi krv, pomáha pri chudnutí, rozpúšťa a ochraňuje pre telo veľmi dôležité živiny, zabezpečuje správny priebeh tráviacich procesov, pomáha regulovať telesnú teplotu a detoxikuje. HYDRATÁCIA – PITNÝ REŽIM V LETE

nevyhody balenej vody

 

Existuje ešte veľa potravín, ktoré pomáhajú proti tomu aby naše vlasy nevypadávali, boli zdravé a krásne. No nezabúdajte na to, že by ste sa mali vyhnúť sladkostiam, alkoholu, sladeným malinovkám, zákuskom, pretože tie berú z tela potrebné vitamíny a tak nečudo, že naše vlasy sú zničené, bez lesku a vitality.

GUAVA OVOCIE PLNÉ VITAMÍNOV, KTORÉ POMÔŽE FAJČIAROM

RASTLINNÉ POTRAVINY BOHATÉ NA BIELKOVINY

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


× tri = 21