Splňte si svoje sny a ciele

splnte si svoje cieleZamýšľali ste sa niekedy nad otázkou čo je cieľom vášho života? Čo chcete dosiahnuť v živote alebo po čom veľmi túžite? Zaujímalo Vás aj to, prečo sa vám nedá splniť váš cieľ? Odpoveď hľadajte v tomto článku.

Každý z nás po niečom túži. Či sme malý alebo veľký. Už od detstva sme po niečom túžili. Najprv to boli hračky, bicykel, kolieskové korčule, no časom sa naše sny stávali väčšími a niekedy aj nesplniteľnými.

Ak sme boli malý a ocko nám nekúpil autíčko či lego, mohli sme za to obviňovať jeho, pretože on nám ho nechcel kúpiť.  NO keďže sme boli maličké detičky, nemali sme dostatok prostriedkov na uskutočnenie sna. No teraz, keď túžime po skvelej budúcnosti ako je napríklad nové BMW, založiť si rodinu, či mať peknú záhradu už nemôžme nikoho obviňovať. Iba akurát sami seba. My sme tvorcami svojho šťastia, my si dávame  a plníme ciele. Nezabúdajme na to, že všetky ciele, ktoré si v živote dáme sú splniteľné.

splnte si svoje ciele

Presne tak. Každý cieľ v našom živote je skutočne splniteľný. Nemôžme ovplyvniť to, kde sme sa narodili, kde sme vyrastali, akých máme rodičov, či koľko peňazí máme. Ale môžme ovplyvniť cieľ, ktorý chceme splniť. Cesta okolo sveta, či dovolenka do Egypta, dom pri mori alebo zoskok s padákom je tak reálny, ako sen uvariť fantastickú polievku. Samozrejme tá polievka je iba príklad, aby ste verili, že sa dá naozaj všetko splniť. Niekto si túži nájsť robotu, ktorá by ho bavila, napĺňala radosťou, potešením zo života. Miesto toho, aby si splnil svoj cieľ, iba stručne povie „TO SA NEDÁ!“ Ale všetko sa dá ak sa chce… Mnoho známych ľudí to aj dokázalo…

Prečo iný toľko toho spravia a ja som nie schopný nič urobiť?

Odpoveď je jednoduchá. Pretože nejdete za svojím cieľom. Skúste si napísať na papier zoznam toho, po čom túžite. Napíšte si svoje ciele na papier. Urobte to hneď!Teraz si ich prečítajte znova a skúste sa zamyslieť nad tým, či sa vaše sny nemôžu stať skutočnosťou. Možno vaša prvá vec čo vám napadne bude, že je to nereálne. Je nemožné si splniť svoj cieľ. Ale čo vám v tom bráni? Jedine ak vy sami. Vaše vlastné presvedčenie.

Ak si túžite nájsť napríklad prácu, ktorá je – nie je blízko vášho domu a nemá sa vám kto postarať o dieťa, dá sa to riešiť aj opatrovateľkou. Viem, že peniaze nie sú všetko .Treba byť pri vývoji svojho dieťaťa. Ale ak po niečom túžite, choďte si za tým.

ako si splnit svoje ciele

Alebo ak napríklad túžite ísť o rok na dovolenku, už teraz sa snažte si nájsť nejakú prácu pomimo, aby ste za ušetrené peniaze mohli ísť na vytúženú dovolenku. Opäť si môžte hovoriť, že keby mám navyše peniaze, investujem ich do niečoho iného. Ale je to váš cieľ, ktorý by ste si chceli splniť. Aspoň vidíte, že skutočne, kto vám bráni vo vašom splnení cieľa, či sna ste vy sami.

Ciele nemusia byť iba veľké, ako je napríklad vytúžená dovolenka či práca, ako už bolo spomínané. Cieľ môže byť daný aj na zajtra. Napríklad: Zajtrajším mojím cieľom je:

ísť von na prechádzku so psom

upratať si skriňu a vyhodiť staré nepotrebné veci

ísť po pol roku do nákupného centra

navštíviť príbuzného v nemocnici

a iné.

Kľudne si vaše ciele na zajtra napíšte večer pred spaním do denníka, ktorý pokiaľ sa dá, noste stále pri sebe. Rozdeľte si veci, ktoré je neodkladné urobiť čím najskôr a veci, ktoré počkajú. Ľahko sa totiž môže stať, že veci ktoré počkajú, splníte skôr, ako veci, ktoré chcete vyriešiť hneď. To vás môže naplniť zúfalstvom a neistotou, že nie ste na nič súci a neviete si žiadny cieľ poriadne splniť.

 

Taktiež si nedávajte ciele, o ktorých viete, že si ich nestihnete splniť. To môže opäť viesť k obavám vášho života.

Máme len jeden život a preto si ho užívajme tak, ako my sami po ňom túžime. Nenechajme sebou manipulovať a dokonca sa nenechajme odrádzať inými, keď sa nám budú snažiť nahovoriť, že náš sen je nesplniteľný.

Ak si chcete splniť svoj cieľ, nerobte 10 vecí naraz. Snažte sa zamerať na to, po čom naozaj túžite a s týmto presvedčením sa vám cieľ podarí ľahšie splniť.

 

Ak ste sa rozhodli pre naplnenie svojich cieľov, nestrácajte zbytočne čas. Vynaložte všetko úsilie, aby každú minútu dňa ste naplnili tak, ako vy sami chcete. Popravde chápem, že nie vždy to ide. Ale pokiaľ sa dá, neseďte zbytočne pri televízii, či pri popíjaní kávy s osobou, s ktorou ste iba z povinnosti, ale snažte sa splniť aspoň časť vášho sna.

Ak sa túžite stať napríklad podnikateľom, spravte si zoznam toho, čo je potrebné na splnenie cieľa. Uvediem príklad:

nájsť si informácie, čo obnáša také podnikanie

položte si otázku – v čom chcem podnikať?

kúpiť si knihu o podnikaní, ktorú budete čítať stále, pokiaľ to pôjde

ísť na kurz podnikania

zistiť si, kto z mojich známych, z rodiny alebo z kamarátov podniká

obvolať kamarátov a popýtať sa, ako podnikanie funguje, prípadne zájsť s nimi na obed a tam sa v pokoji o všetkom porozprávať, nechať si poradiť

nájsť si miesto, kde chcem podnikať

a iné…

zmysel zivota

 Nezáviďťe! 

Nezáviďte zbytočne druhím, čo majú oni a vy nie. Aj vy môžete mať to, čo oni. Ba dokonca i viac. Stačí sa chytiť svojej šance a plniť si to, čo naozaj chcete. Závisť je iba pre lenivých. Ten, čo závidí človeku, že aký pekný dom postavil, nevidí to, koľko úsilia musel do neho dať.

 

 

Je krásne snívať. Sny nám tvoria náš život. A je ešte krajšie, ak sny môžme premeniť za skutočnosť. Tak sa im neobracajme chrbtom. Sú k nám tak neuveriteľne blízko, že si to nevieme prestaviť.

Ak vás zaujal článok, nechajte mi pokojne komentár 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


− päť = 1