Ako mať krásne vlasy aj vďaka výžive

starostlivosť o vlasy biostravaCelý môj blog ako i eshop sa snažím venovať zdraviu, či už z oblasti stravy, cvičenia alebo psychiky cloveka.V skutočnosti je všetko so vsetkým poprepájané. Ak zjeme niečo zdravé, cítime sa svieži, vitálny a plný síl a tým sme aj v dobrej psychickej pohode. Lahšie sa nám hýbe a cvičí. No ak to preženieme s klobáskami či s iným nevhodným a zle stráviteľným jedlom, nič sa nám nechce, máme depresívnu náladu a sme podráždený.Ak sa nevhodným jedlom stravujeme dlhší čas, nemožme sa čudovať, že i naše telo nevypadá podľa našich predstáv.

 

Krásne vlasy

Vlasy sú korunou krásy každej z nás. Veľa dievčat však nemá to šťastie, a vlasy má buď suché, zničené, polámané s rozštiepenými končekmi, alebo zas ich má prehnane mastné. Samozrejme, že stav vlasov ovplyvnuje počasie, ale je to najmä strava. Závidíme dievčatám, ktoré majú krásne lesklé dlhé vlasy a chceme sa na ne podobať, preto siahame po rôznych maskách, šampónoch, kondicionéroch, o ktorých si myslíme, že nám pomôžu, no v skutočnosti si ich niekedy len zaťažujeme nevhodnými prostriedkami. Podľa mňa je potrebné z času na čas dopriať vlasom nejaý zábal, no nepreháňať to s nimi, ak sú veľmi poškodené. Častými zábalmi, kúrami, maskami a neviem ešte kadečím možným, si vlasy zbytočne zaťažíme. Práve za zničené suché či mastné vlasy, dokonca aj za lupiny zväčša môže strava.

Zbytočne sa budeme snažiť o domáce recepty na vlasy o ktorých si myslíme, že nám pomôžu a mi budeme konzumovať samé nezdravé jedlá ako sú sladkosti, mastné, vyprážané a iné nevhodné jedlá. Na mojej stránke nájdete zopár článkov o vlasoch, napríklad:
ZDRAVÉ VLASY = VÝŽIVA ZVNÚTRA

Je tam taktiež popísané, ako zdravé stravovanie zabezpečí našim vlasom lesk, husté a zdravé vlasy. Samozrejme správnym stravovaním docielime nielen krásne vlasy, ale i nechty a pokožku.

Dievčatá, ktoré to preháňajú s príliš mastnými, vysmážanými jedlami, mávajú častokrát mastné vlasy vplyvom tejto nevhodnej stravy.starostlivost o vlasy

Píšem to aj zo skúseností. Nie priamo mojej, ale čo mám dve kamarátky, tak sa mi sťažovali, že si ráno umyjú vlasy a večer ich majú mastné. Nevedeli prečo je to tak. Keď som sa ich spýtala ako sa stravujú, jedna odpovedala: ja som závislá na chipsoch a pepsicole. Druhá zase milovala hranolky so syrom a každý deň si ich dávala v robote ako hlavný obed. Nie je zlé si sem tam dopriať takéto prehrešky, ale nie každý deň, sedem dni v týždni.

No a zas na opačnej strane, mám sestranicu, ktorá má veľmi suché vlasy a často si ich musí žehliť a vyrovnávať, aby jej aspoň ako taký tvar držali. Ráno po prebudení sa ledva rozčese a tam ma napadlo opäť sa zamerať na jej stravu. Je štíhlej postavy a snaží sa dať si pozor, aby nedávala do seba zbytočne mastné veci, no čokoládkam neodolá. Maslu sa vyhýba, olej do šalátikov nepoužíva. Ako ono je to fajn, keď to človek nepreháňa s mastnými jedlami, ale telo musí prijímať aj tuky. Mám na mysli samozrejme tie zdravé tuky a vyhýbať sa zdravému maslu na celozrnnom chlebe alebo olivovom oleji v šaláte nie je tá správna varianta. Jej vlasy zostali suché, pretože nemali odkiaľ čerpať „mastnotu „. Poradila som jej, že ak si bude robiť desiatu, nech siahne aj po masle. Nemyslím tým margarín, ale maslo, ktoré je zdraviu prospešné a nech sa nebojí olivového oleja či oleja z vlašských orechov. Tie dodajú šalátu výbornú chuť aj potrebné živiny. Verte či nie, po nejakych 3 mesiacov som sa s ňou stretla, vlasy síce nemala nádherné lesklé, ale boli vidieť prvé výsledky.Sladkosti obmedzila na minimum, pretože zrazu jej akokeby nechýbali, keďže zostala závislá na zeleninkových šalátikoch ochutených s olejom s vlašských orechov:-) Do svojho jedálnička zaradila taktiež orechy a vajcia, čo malo ešte väčší pozitívny vplyv na jej vlasy.

Železo pre vlasy

Častokrát sa stáva, že najmä ženy ak chcú schudnúť, buď držia hladovku, alebo dávajú do seba nevhodnú stravu, čo má za následok zlé stravovanie a tým aj vypadávanie vlasov. Ženy potrebujú prijímať viac železa ako muži. Je to z toho dôvodu, že ženy viac železa strácajú v období menštruácie. A keď sa k tomu pridá spomínaná hladovka či zle nakombinovaná a nevhodná strava, niet sa čo čudovať, že vlasy slabnú, sú bez lesku a začnú vypadávať. Je pravdou, že denne nám môže vypadnúť i pri správnej strave približne do 100 vlasov. Je to normálny cyklus, kedy vlasy časom aj tak dorastú. Preto by sme mali zaradiť do jedálnička stravu bohatú na železo, aby i vlásky rýchlejšie dorástli.

Medzi najlepšie potraviny, ktoré pomôžu zničeným vlasom opäť vrátiť lesk, zdravie a hustotu sú predovšetkým: vajcia, losos, zelenina ( brokolica, špenát, paradajky….), ovocie, orechy, strukoviny ako je napríklad fazuľa, šošovica a samozrejme nezabúdať na dostatočný pitný režim, pretože voda skvele hydratuje a spevňuje nielen vlasy ale i pokožku.

 

Aj česanie má veľký vplyv na naše vlasy

starostlivosť o vlasy biostravaČasto krát sa stáva, že sa niekam ponáhľame a chceme si aspoň ako tak spraviť vlasy. Schytíme kefu či hrebeň a vlasy si šklbeme, ťaháme a zbytočne si ich poškodzujeme. Vlasy by sa mali česať postupne, začať od končekov vlasov, ktoré si jemne prečeseme a postupne ideme vyššie, znova si ich prečesieme až kým sa takýmto spôsobom nedostaneme ku temenu hlavy.

Nezabudnite na to, že mokré vlasy by sa nemali česať, pretože vtedy sú náchylnejšie na lámanie. Viem, že niektoré baby s tým majú veľký problém, že ak si vlasy hneď po umyti nerozčesú, nerozčesú si ich už vôbec. Ja som taktiež bohužiaľ takýto problém mala. No už je to našťastie iba minulosťou, kedy som zmenila stravu, dávala som si pozor, aby som nešla spať s mokrými vlasmi a česala som si ich nie mokré ale keď boli vlhké. No časom si tak vlasy zvykli, že si ich česiem až keď sú takmer suché.

Ak chcete mať krásne vlasy, vyhýbajte sa predovšetkým mastným, tučným, vysmážaným jedlám, sladkostiam, ako aj nezdravému cukru, ktorý môžete nahradiť aj iným sladidlom, napríklad javorovým sirupom, melasou a podobne.

 

 

 

Nezabudnite na to, že nikdy nie je neskoro vrátiť vlasom pevnosť, prirodzený lesk a vitalitu.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


3 × sedem =