Olej z vlašských orechov pre zdravie, dávkovanie a predaj

olej z vlašských orechov biostravaUrčite každý z nás vie, že konzumácia orechov prispieva nášmu zdraviu, ale i kráse. Okrajovo spomeniem, že ak budeme jesť orechy, budeme mať krajšiu pleť, vlasy i nechty. Z vnútorného hľadiska konzumácia orechov pomáha vďala látkam, ktoré orechy obsahujú, brániť kôrnateniu tepien. Na čo je však dobrý olej z vlašských orechov si môžete prečítať v nasledujúcom článku.

Tu sú účinky „vlašského“ oleja :

 

Olej z vlašských orechov pomáha pri chudnutí

Ak chcete schudnúť a udržať sa fit, mali by ste siahnuť po oleji z vlašských orechov, ktorý sa dá pokojne nahradiť olivový olej. Môžete si ho pridať všade tam, kde ste pridávali olivový olej.

Netvrdím, že olivový olej je zlý a zdraviu škodlivý, porovnaní orechovým olejom, ktorý obsahuje vlašské orechy, má silnejšie účinky na naše zdravie a tak i chudnutie. Naštartuje metabolizmus a navyše pomáha detoxikovať, tým sa aj lepšie zbavíme rôznych škodlivým nahromadených v tele.

Ponuka orechových olejov

Olej z vlašských orechov proti nadúvaniu a zlej stolici

Konzumáciou oleja z vlašských orechov si pomáhame proti nepríjemnému nadúvaniu a navyše, ak trpíme hnačkou, tú dokáže olej z vlašských orechov napraviť a opačne, ak trpíte zápchou, normalizuje stolicu.

Olej z vlašských orechov má antioxidačné účinky:

Keďže orechy, ako aj olej vyrobený z vlašských orechov obsahuje veľké množstvo antioxidantov, má tento olej vynikajúce antioxidačné účinky. Tieto antioxidanty obsiahnuté v oleji spomaľujú proces starnutia, omladzuje a ako som už spomínala aj detoxikuje.

Olej z vlašských orechov ako liek pre srdce

Je dobrý aj pre naše srdiečko, čiže ak trpíte  ischemickou chorobou srdca, aterosklerózou alebo hypertenziou, mali by ste do svojho jedálnička zaradiť práve olej z vlašských orechov.  Navyše tento olej normalizuje činnosť štítnej žľazy.

 

Ďalšie účinky, prečo by sme mali siahnuť po oleji z vlašských orechov:

 • Pôsobí protizápalovo, pomáha hojiť vredy a rôzne druhy rán
 • Zabraňuje negatívnym vplyvom žiarenia, využíva sa i v pooperačnej diéte
 • Používa sa pri liečbe kŕčových žíl, vredov, psoriáze a taktiež je vhodným liekom aj na ekzémy
 • Zlepšuje našu imunitu a tým, že  upravuje krvný cukor aj pri tuberkulóze, môžu ho konzumovať aj diabetici.
 • Stimuluje črevnú mikroflóru aj tenkého čreva a žlčových ciest.

 

Čo obsahujú vlašské orechy

Vlašské orechy sú bohaté na bielkoviny , vitamíny , omega 3 mastné kyseliny , stopové minerály, lecitín a oleje. Obsahujú tiež dostatok kyseliny listovej a tiamín a užitočné množstvo vitamínu E vo forme tokoferolu.

Z minerálov obsahujú mangán, horčík, fosfor a železo. Vraví sa, že orech má tvar ako keby mozgu, preto nepochybne podporuje zdravie nášho mozgu. Viac o vlašských orechoch si môžete prečítať v článku:

 VLAŠSKÉ ORECHY PRE NAŠE ZDRAVIE, VÝŽIVU A CHUDNUTIE

Výživové hodnoty v 100ml  orechového oleja:

 • Polynenasýtené mastné kyseliny: 72 g
 • Omega-3 mastné kyseliny: 12,8 %
 • Omega-6 mastné kyseliny: 61,3 %
 • Omega-9 mastné kyseliny: 17 %
 • Vitamín E: 12 mg

Využitie aj v kozmetike

Nielen olej olivový sa v dnešnej dobe využíva v kozmetike, ale i olej z vlašských orechov. Ak trpíte nepekným akné, potom tento zázračný olej z vlašských orechov by Vám mal pomôcť. Navyše olej má aj vynikajúce a tonizujúce a regeneračné účinky, zvlhčuje pleť, čiže je dobrý najmä pre suchú pleť.

Olej z vlašských orechov sa taktiež využíva hlavne v lete, ako opaľovací krém, dokonca si možno z neho zábal na poškodené končeky vlasov, poškodených vplvom prostredia – voda, slnko, vietor…

 Olej z vlašských orechov v našej kuchyni

Asi netreba spomínať, že olej z vlašských orechov, podobne ako olivový olej sa hodí najmä do studenej kuchyne, a to napríklad na šaláty zeleninové ale aj ovocné, taktiež sa uplatní aj v teplej kuchyni, napríklad pri pečení rôzneho druhu pečiva či koláčov, na dochutenie polievok, do omáčok a iných chutných jedál.

Avšak pozor! Na oleji z vlašských orechov sa nedoporučuje vysmážať, tak ako ani na olivovom oleji. Oba oleje slúžia skôr ako súčasť zdravej výživy, ktoré dodajú jedlu znamenitú chuť.

Predaj, cena a kúpa oleja z vlašských orechov

V dnešnej dobe si pre svoje vynikajúce výživné hodnoty našiel uplatnenie aj olej z vlašských orechov.Cena oproti olivovému je troška vyššia. Spomeniem množstvo napríklad 250 mililitrov, kde sa cena v rôznach obchodoch s biostravou či eshopoch zameraných na tieto zdravé produkty pohybuje od 10 až do cca 23 eur.

Ak chcete kúpiť overený olej z vlašských orechov, môžte si ho obstarať priamo u dodávateľa, výhodou je  nízka  cena  a zachovaná kvalitka .  Takýto olej obsahuje všetko dobré čo sa dá získať z vlašských orechov napríklad veľa vitamínov a cenných látok.

 Dávkovanie oleja

Veľa ľudí pri pomyslení na väčšiu cenu a malé množstvo oleja v balení si radšej ani olej nekúpi. Pravdou je, že i malé balenie oleja Vám dlho vydrží. Teda pokiaľ nie ste fanúšikmi nonstop zapatého sporáka a musíte stále variť .-)

Pravdou je, že ak si olej z vlašských orechov pridávate do polievky, omáčky, či použijete ho na šalátik, stačí pridať iba pár kvapiek tohto oleja. Má príjemnú orieškovú chuť a netreba to s ním preháňať, lebo aj malé množstvo oleja preukazuje na človeka pozitívne účinky a vplyv na jeho zdravie.

Dávkovanie oleja:

 • vnútorne – ráno (nalačno) a večer (pred spaním) jednu čajovú lyžičku
 • vonkajšie použitie na pleť – podľa potreby
 • dochutenie pokrmov a šalátov – podľa chuti

Uskladnenie oleja z vlašských orechov:

Podobne ako iné druhy oleja, tak aj olej z vlašských orechov uchovávame na suchom a tmavom mieste, nie na priamom slnečnom žiarení. Možno ich uchovať aj v chladničke, kde teplota chladničky nevykazuje nízke stupne. Kľudne ho môžete dať aj do dvierok chladničky.

Skladuje sa 16 mesiacov v neotvorenom stave na suchom, chladnom a tmavom mieste, v otvorenom stave sa odporúča spotrebovať do 3-4 mesiacov.

Tu je  napredaj Rakúsky BIO Orechový olej do 10€

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


deväť − = 8