Áno, je to možné, ale treba poznať potraviny a vedieť čo môžem zjesť a akému jedlu sa mám naopak vyhnúť. Taktiež je dôležité, koľko potravy mám prijať v danom jedle a koľko krát za deň je časté jedenie ?
Časté jedenie je, ak prijímam potravu 6 krát a viac za deň.
Koľko toho môžem? Samozrejme prejedanie nie je zdravé, aj keď konzumujem potraviny, ktoré sú zdravé. Ideálna váha jedného jedla je okolo 250g (menej nevadí, môže byť aj 100g zaleží ako často jedávam). Objem tohto jedla je koľko sa mi zmestí do oboch dlaní. Je to taká hlbšia miska.
Ktoré potraviny môžem ? Všetky zdravé, napríklad ľahké mäso, ryby vajcia, zemiaky, ryžu a totálne veľa zeleniny, najlepšie šalátov,cviklu, uhorky. Ovocie je tiež dobré, napríklad jablká, hrušky, pomaranče, citróny.
Čo mám vynechať sú potraviny, ktoré spomaľujú trávenie. Napríklad tučné jedlá, biela muka, margaríny, čokoláda. Najhoršie sú tie poľské náhrady za čokoládu. Malinovky, sladené nápoje a podobne.
Pitie vody je prospešné, napríklad aj pred jedlom. Má funkciu zaplniť žalúdok. Cítim sa tak najedená s menšou porciou jedla.Po konzúmácii jedla voda pomáha tráviť, jedlo sa lepšie rozkladá.
Zrýchlenie metabolizmu je často výsledok častého jedenia, telo mi rýchlejšie spaľuje a nepriberám.
Tak ako je to s chudnutím a častým jedením ? Najprv svoje telo musíš vnímať ako organizmus, ktorý chce prežiť a ten si ukladá zásoby (tuk), ak predpokladá že príjem potravy nebude dostatočný. To musím zmeniť ! Tento predpoklad sa vždy zakladá na nedostatočnom príjme potravy. Organizmus si povie „aha už 3 hodiny som nedostal potravu tak idem na núdzový režim a pre prípad keby niečo zješ, uložím to do zásob ! “ A tak sa priberá. Dokonca človek často hladuje. Opačná situácia nastane, ak často jem zdravé veci, vtedy si organizmus povie „načo budem ukladať zásoby, veď za chvíľku príde ďaľšie jedlo“
Myslím si, že takto nejako funguje náš organizmus – priberanie, chudnutie a pod.