Echinacea – prírodný spôsob ako sa rýchlo zbaviť chrípky a nachladnutia

Ak vás trápi chrípka a nachladnutie alebo celkovo slabá imunita , v tomto článku sa dozviete ako sa rýchlo uzdraviť prírodnou cestou pomocu zdravej byliny – Echinacea.

Najväčšia výhoda  uzdravenia prírodným spôsobom je tá že vaše telo si samé vybuduje silnú imunitu takže  neustále vracajúca chrípka bude minulosťou.

Takéto riešenie je vhodné pre ľudí ktorí uprednostňujú prírodné lieky pred  opakovaním používaním známych antibiotík vedie k silnejším a silnejším dávkam.

Čo je to echinacea ?

Echinacea purpurová (Echinacea purpurea)  pochádza centrálnej oblasti USA  kde rastie na trávnatých prériách. Jej výzor by sa dal charekterizovať ako bylina s purpurovými kvetmi  je tu istá podobnosť k sedmokráske.

Indiáni ju používali na hojenie rán a proti uštipnutiu hadom.Čejeni jeden zo známych indiánskych kmeňov v USA, ju pridávali do rôznych liečivých zmesí, napr. na liečenie vredov na pokožke. Echinacea sa stala jednou z najpopulárnejších liečivých bylín v Amerike.

Aké účinky má echinacea ?

Rastlina je prírodné antibiotikum a prostriedok proti infekcii, pomáha ničiť baktérie aj vírusy v organizme. Pôsobí tak, že stimuluje bunky imunitného systému, ktoré sú kľúčovou zbraňou v boji proti infekcii. Navyše podporuje v bunkách tvorbu prirodzenej protivírusové substancie zvanej interferón.

prechladnutie chrípka ako sa uzdraviť

Učinný liek proti chrípke a nachladnutiu

AK cítite že na vás niečo liezie je vhodné si spraviť čaj alebo prijať nejaký výživový doplnok na báze echinacei. Najlepší účinok má ak je prijatá na začiatku ochorenia pri prvých príznakoch.

S echinaceou bola vykonaná pokusná štúdia  

Pacienti náchylní na prechladnutie boli rozdelení do dvoch skupín prvá dostávala placebo (tabletu so žiadnym účinkom) a tá druhá dostávala kapsule s výťažkom z echinancie  purpurovej. 

Štúdia mala za úlohu zistiť  či a aké účinky má echinancea a po ôsmich týždňoch lekári vyhodnotili výsledky  zistili že u ľudí uživajúcich echinanceu bol výskyt prechladnutia  o 35% nižší  oproti ľudom ktorí užívali placebo. Výskum sa tiež zameral na návrat ochorenia  u ľudí ktorím podávali echinanceu mali 40 dní , ľudia ktorí príjmali placebo mali iba 25 dní.

Účinky echinancie

Echinacea má veľa liečivých účinkov,podporuje aktiváciu bielych krviniek a lymfocytov, ktoré sú schopné zastaviť  infekciu priamo v organizme človeka a podporuje vylučovanie  vhodných protilátok.

Kedy môžete využiť echinanciu ? 

 • pri infekciách rôzneho druhu – hlavne pri opakovaných a častých infekciách v dôsledku slabého imunitného systému
 •  pri plesniach na nohách
 • pri zápaloch ústnej dutiny napríklad častý zápal ďasien ktorý je veľmi bolestivý
 • pri zápaloch očných spojiviek
 • Urýchľuje hojenie pri ľahkých popálenínách.
 • proti oparu na perách, hemoroidom či ekzémov
 • Vhodná ako doprovodná liečba na zvýšenie imunity pri chemoterapii
 • Ďalšie účinky Pri silných bolestiach, svalovej bolesti, bolesti kĺbov, bolesti pri močení, nevoľnosti, závratoch hlavy či pri alergických reakciách a astmy

 

Ako užívať echinaceu ? – dávkovanie

Je k dostaniu v najrôznejších formách, preto si vždy dobre prečítajte etiketu; väčšinu tabliet a kapsúl tvorí prášok z koreňa echinacei.

Pri nachladnutí alebo chrípke sa odporúča dávka cca 200 mg päťkrát denne.

Ďalšia  rozsiahla štúdia zameraná na liečbu pomocou echinacei hovorí že  stav chorých sa zlepšoval oveľa rýchlejšie pri dávkach 900 mg / deň než pri dávke 450 mg / deň.

Pri iných infekciách: Odporúčaná dávka je asi 200 mg 3x alebo 4x denne.

Dlhodobé užívanie echinacei

Pri dlhodobom užívaní pre udržanie silnej imunity , najmä u pacientov so sklonom k ​​obnovám zápalov, striedajte echinaceu každé tri týždne s inou liečivou bylinou ktorá podporuje imunitný systém, napríklad valeriána .

Užívať sa môže s jedlom alebo nalačno.

Vylepšite vašu prírodnú lekárničku. 

Ak vás prepadne chrípka alebo jednoducho chcete mať účinnú prevenciu z prírodných potravín určite zaraďte echinaceu do vašej prírodnej lekárničky.jamieson-echinacea-1200-mg-120-kapsule

Oproti vyrobeným liekom má trvalý účinok a rieši problém rýchlo bez vedľajších účinkov, navyše učinkuje proti viacero druhov zdravotných potiaží (popísané hore v článku).

Overeným dodávateľom prírodných liekov je kanadská firma Jamieson.  Vo svojej ponuke má  kapsule ktoré obsahujú čisto echinaceu 6:1  200mg -ekvivalent 1200mg nadzemnej časti.

[shortcode-variables slug=“echinacea-1200mg“]

Alebo kapsule značky Jamieson ktoré kombinujú tri prirodné liečivé rastliny echinaceu so zázvorom a cesnakom

 echinacea+cesnak+zázvor

[shortcode-variables slug=“echinacea-zazvor-a-cesnak“]

Kombinácie echinacei s ostatnými liečivkami

Pre ešte lepšie účinky možete dosiahnuť ak skombinujete echinaceu s ďalšími prírodnými potravinami a bylinkami.

Najčastejšie sa spomína táto účinná kombinácia:

Echinacea + cesnak+zázvor  sú to zdravé prírodné potraviny ktoré netreba predstavovať. Je dôležité dodať že táto kombinácia  sa vzájomne posilňuje v skratke sa kombinujú tieto účinky:

 • Echinacea pôsobí antivírusovým účinkom
 •  Cesnak pôsobí antibakteriálnym účinkom
 • Zázvor pôsobí analgetickým a antibiotickým účinkom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


+ deväť = 12