Silymarín- keď pečeň potrebuje regenerovať

Pečeň je jeden z  najdôležitejších orgánov, ktorý sa stará o látkovú výmenu. Má veľmi dobrú schopnosť regenerácie, ale má i svoje limity, ktorých prekročenie znamená, že následky sa budú ťažko napravovať. Pri takejto náprave vám príde vhod silymarín.

Čo je to silymarín ?

Silymarín je zmes 3 zložiek – silybinu, silydioninu a silikristinu. Je to súhrnný názov týchto zložiek, teda silymarín nie je jedna látka, ale komplex podobných látok, ktoré majú podobnú antioxidačnú aktivitu a navzájom sa dopĺňajú vo svojej  aktivite.


 

Čo ho obsahuje a kde ho  nájdeme ?

V prírode silymarín nájdete v semenách pekne sfarbeného bodliaku – pestrec mariánsky.

silymarin pestrec mariansky tablety

Je to veľmi pichľavá bodliakovitá rastlina vysoká 1 – 1,5 m, ktorá sa podobá benediktu lekárskemu.

Kvitne podľa oblastí od júla do septembra, obľubuje teplé podnebie. 

Pochádza z Grécka a Stredomorských oblastí. Jeho výťažky sa používajú v celej rade prírodných príravkov, ktoré sú zamerané na detoxikáciu, regeneráciu pečene.

 

Chcem sa dozviedieť viac o pestreci mariánskom

Prírodné prípravky na báze silymarínu, s ktorými boli užívatelia spokojní:

Najlepšie by bolo, ak by vám rástlo pár ostropestrecov niekde na konci záhrady a mali semená po celý rok, nuž realita je taká, že k silmarínu (semienkam pestreca) sa dostanete raz za rok cez jeseň.

Problémy s pečeňou treba riešiť ihneď, preto ľudia vyhľadávajú prírodné prípravky  na báze silymarínu. Na internetových recenziách prevládajú kladné ohlasy a skúsenosti.


 

„Mám velmi dobré zkušenosti. Ostropestřec piji třikrát v týdnu na lačno,eliminuje pravidelné dávky alkoholu a skutečně oddaluje vznik jaterních chorob.“


 

„znám všechny tyto léky z Ostropestřece, jsou úžasné, ale vždy k tomu musí být i odpovídající změna životosprávy, to snad dnes už ví každý, že žádný přípravek i sebelepší nezpůsobí zázrak sám o sobě. A k tomu placeboefektu bych pouze poznamenala – zkusili jste někdy přemluvit psa, aby tomu léku věřil? To nejde, že………..tak jakýpak placeboefekt. Samozřejmě vírou v přípravek můžeme umocnit jeho účinek, ale svádět vše na placeboefekt mi připadá velmi naivní.“

Petra


To isté obsahuje Silymarín (Forte), pestrec sa niekedy kombinuje s lecitínom. Má veľký vplyv na zvýšenie imunity a na odbúravanie škodlivín (tiež alkoholu). Dobré skúsenosti, aj v kombinácii s aloe“

pavol


 

S prípravkom Silymarín DUO som spokojná a cítim sa dobre. Potrebovala som niečo na prečistenie a toto sa mi zdalo veľmi dobré, čo sa týka zloženia prípravku. Určite ho budem rada odporúčať


Čo kúpiť na očistu a regeneráciu pečene ?

Najviac kladných skúseností a recenzií je na Silymarín DUO. Vďaka jeho účinkom je vhodný pre pečeň:

Účinné flavonolignany zo semien pestreca (silybín, isosylibín, silydianín a silychristín) a baicaleín z koreňa šišiaka majú blahodarný vplyv na pečeň.

silymarin-duo-30-tbl

Cena silymarínu Duo je cca 9-17 euro  Pozrieť Silymarín Duo v obchode

Pozítívne účinky nielen na pečeň:

 

  • Obsah látok silymarín znamená ochrannú funkciu pre tkanivá pečene. Funguje to tak že  aktívne látky sa viažu na membrány hepatocytov a bránia tak prieniku a usádzaniu toxínov.
  • Zabraňuje cirhóze a nekróze pečene naopak pomáha jej očisteniu a regenerácii. Užívanie silymarínu je vhodná podporná liečba pri chronických pečeňových ochoreniach.
  • Zvyšuje vylučovanie žlče do čriev a celkovo trávenie, napríklad pestrec sa odporúča pri poruchách s trávením
  • Je to silný antioxidant, posilňuje imunitný systém a zbavuje telo nahromadených toxínov.

Mohlo by vás zaujímať:

Reďkovka pre zdravú pečeň

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


− jeden = 4