Kokosový olej má blahodárne účinky

ako rozbiť kokosMinule som písala o kokose a jeho skvelých účinkoch na ludský organizmus,Každý však nemá chuť  bojovať s tvrdou škrupinou kokosu , može zvoliť práve túto variantu.

Účinky kokosového oleju :

Kokosový olej zlepšuje trávenie a vstrebávanie

Olej sa pri vyšších teplotách neprepaluje . Hodi sa na , smaženie i pečenie . Celých 90 % totiž tvoria nasýtené kyseliny ktoré sú narozdiel od iných potravín zdravé.
Je bohatý na  vitamínyA, C  E a K, ako aj
minerálne látky, ako je železo.

Kokosový olej je silný prírodný  antioxidant a imunitný booster

Pomáha proti baktériám a kvasinkám  jedna lyžička kokosového oleja denne alebo len potretie a kvasinky, ktoré spôsobujú kandidózu, postupne zmiznú!

Vhodná prevencia proti  ochoreniam srdca, rieši tiež problémy ako je vysoký krvný tlak ,vysoká hladina cholesterolu a môže zabrániť aterosklerózy.

 

kokosový olej je skvelý na vlasy  pokožku a vlasy je to silný hydratačný krém.

Zabraňuje vzniku vrások a spomaľuje starnutie pleti vďaka svojim antioxidačným
vlastnostiam.

 

Bežné krémy na opalovanie sú doslova koktailom chemikálií s neodhadnuteľným pôsobením, možno horším než samotné slnko. Kokosový olej však je prírodný a má neobyčajnú schopnosť chrániť pleť a blokovať negatívny vplyv UV žiarenia.

Panenský kokosový olej sa vyuúžíva pri masáži. Má jemnú vôňu, ale aj dobrú vstrebateľnosť. Krásne zvláčňuje pokožku a zanecháva ju pružnú a hladkú.

Pomáha pri redukcii váhy kokosový olej je odporúčaný dietológmi, pretože sa dlhšie trávi a dodáva tak telu energiu postupne , preto je diétny.

 

ako rozbiť kokos

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


sedem − 3 =