Liečivá huba Šampiňón Brazílsky (Agaricus Blazei Murrill)

V článku sa dozviete aké výhody pre vaše zdravie vám prinesie užívanie  liečivej huby  šampiňónu brazílskeho -(Agaricus Blazei Murrill) 

Agaricus blazei (Agaricus subrufescens) pochádza z malej dediny, nazvanej Piedade, v dažďových pralesoch v Brazílii.

murrill-wa
W. A. Murrill

Hubu tradične  používajú pôvodný obyvateľia, a má dlhú tradíciu nazývajú ju „hríb slnka“
Po svete sa začala rožširovať  od miestnych poľnohospodárov v Brazilii.Podrobne  šampiňón brazílsky začal pozorovať americký vedec  W. A. Murrill, v roku 1940 ich začína pestovať ma  Floride. Potom prebehli rôzne lekárske štúdie a v súčasnosti sa pestuje pre svoje účinky jedná sa o hubovú odrodu so silnými účinkami na zdravie.

 

V roku1960, japonský výskumník vymenoval Takatoshi Furumoto objavil hubu a poslal ju do Japonska, tam ju testovali. Analýza ukázala, že má vyšší stupeň bielkovín a sacharidov ako väčšina iných húb. Tieto hodnoty sa priamo spájajú s liečivými vlastnosťami huby.

Liečivé účinky  Šampiňón Brazílsky (Agaricus Blazei Murrill)

V nasledujúcich riadkoch sa dozviete liečivé šampiňónu brazílskeho (Agaricus Blazei Murril).Pri ktorých chorobách účinne pomáha a ako pôsobí.

 

Agaricus Blazei Murrill aktivuje imunitný systém

Jednou z najlepších vlastností šampiňónu brazílskeho je, že aktivuje prirodzenú obranyschopnosť vášho tela tým, že stimuluje imunitný systém.

imunitaAgaricus blazei Murill bol použitý v tradičnej medicíne k vyliečeniu  mnohých infekčných ochorení, ktoré spôsobili slabú imunitu alebo ochorenia ktoré boli dôsledkom slabej imunity.

Štúdia s  laboratórnymi myšami ukázala že  po požití šampiňónu brazílskeho  zažili stimuláciu ich imunitných buniek. Táto štúdia nebola a len náhoda, ďalšie štúdie po celom svete potvrdili podporu  imunitného systému  po  užívaní Agaricus blazei Murill huby.

Povzbudivé zistenia vychádzajú u výskumu uskutočneného spoločnosťou China Medical University. Tam, výskumníci sledovali ako  extrakt zo šampiňónu brazílskeho stimuluje imunitný systém a reakcie u myší s leukémiou.

Šampiňón Brazílsky má priaznivé účinky pre vnútorné zápaly opuch. Liečivé huby vo veľkej miere obsahujú látky zvané polysacharidy, ktoré pomáhajú modulovať imunitný systém.Takzvané Beta-glukány sú typom vyhľadávaných polysacharidov ktoré stimulujú imunitu a huba šampiňón brazílsky ich má ich obsah na vysokej úrovni. Boj proti zápalom  bol predmetom štúdie v ktorej sa používal extrakt z Agaricus Blazei Murill huby potvrdila jeho účinky voči zápalu a nárast imunity.

 

Podporuje redukciu nadbytočných tukových buniek

 

Centrum National de la Recherche Scientifique bol sledovaný vplyv extraktu z huby na obézne potkany. Zistili, že keď sa krysy prešli na diétu s vysokým obsahom tuku užívanie šampiňónu brazílskeho im zabránilo priberaniu  tuku . Vedci s všimli že krysy ktoré zožrali extrakt z huby sú aktívnejšie , táto aktivita spálila viac kalórií a môže čiastočne vysvetliť potlačenie priberania na váhe.

sampinon-brazilsky-chudnutie

 Agaricus Blazei Murill má priaznivý v vplyv na funkcie pečene a pomáha diabetikom

Ako pomáha šampiňón brazílsky obnoviť funkcie pečene u pacientov s hepatitídou B?

Na túto otázku odpovedá oddelenie čínskej medicíny v Taipei ktoré sa zaoberalo v celoročnej štúdii. Pozorovania ukázali, že skutočne šampiňón brazílsky  ponúka  prínos pre pacientov s hepatitídou B, pokiaľ ide o normalizáciu funkcie pečene.Okrem toho, klinické testy ukázali, že sa suplementácia  hubou zlepší inzulínovú rezistenciu  osôb s diabetom a pomáha zmierniť poškodenie oxidačným stresom.

 

Očistuje telo od chemikálií a toxických kovov

 

Polysacharidy beta-glukány, ktoré sú  spomenuté vyššie hrajú dôležitú úlohu v podpore rastu ochranných buniek, čo pomáha pomáha detoxikácii od chemických a toxický kov .Šampiňón Blazei  v súvislosti s očistou od chemických látok skúmala fakultná nemocnica v Nórsku  Ulleval oddelenie gastroenterológie a potvrdili že skutočne posilňuje očistný proces a zabraňuje škodlivým infekciám.

 

Ďalšie účinky Šapiňónu brazílskeho:

Je treba že šampiňón brazílsky – Agaricus blazei Murill zlepšuje zdravie a tým aj kvalitu ľudského života. Huba sa tradične používa proti rôznym chorobám:

  •  fyzický a emocionálny stres
  • diabetes
  • vysoký cholesterol
  • obehové ťažkosti
  • osteoporóza
  • žalúdočné vredy
  • zažívacie ťažkosti
  • chronickému zápalu pečene
  • rakovina.

Ako to funguje pri nádorovom ochorení?
Niektoré prebiehajúce výskumy  naznačujú, že táto huba je schopná okrem posilnenia imunitného systému i bojovať s  nádorom, a pracovať ako antioxidant.

Detekuje nebezpečné látky a  ničí nepriateľské prvky (napríklad rakovinových buniek, vírusov alebo baktérií). Imunitný systém zbiera dáta o nebezpečných faktoroch  z bitov porazených votrelcov.

Podľa klinickej štúdie rakoviny, ktorá sa konala v Južnej Kórei v roku 2004, užívanie Agaricus blazei Murill zlepšilo kvalitu života pacientov s vysokou dávkou chemoterapie. Okrem toho sa zvýšila ich aktivitu NK buniek.

Šampiňón Brazílsky Predaj

Ak máte záujem kúpiť šampiňón brazílsky máme v ponuke

ŠAMPIŇÓN BRAZÍLSKY – AGARICUS BLAZEI 500MG X 90 TABIET MRL

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


9 × = osemdesiat jeden