Recept na zdravú pleť

Pre krásnu a zdravú pleť je potrebné ju správne vyživovať dôležitými vitamínmi A, C, B komplexom a zinkom, omega 3 mastnými kyselinami a samozrejme nezabúdať na dostatočný príjem tekutín. Dobre živená koža má zdravé bunky, ktoré pomáhajú pri obnove a regenerácii. No niekedy môžu za naše problémy hormóny, ktorých môže byť nadbytok mužských hormónov, a to ako u žien , tak i u mužov, stres, nedostatok vitamínov, minerálov, vplyv prostredia.

Čo by sme mali predovšetkým jesť alebo starostlivosť zvnútra

žĺtky, mrkvu, paradajky, marhule, obilniny, pečeň, tuky v mliečnych potravinách a zelené potraviny, mandle, vlašské orechy, ryby, klíčky, ustrice, znížit príjem mäsa a mäsových výrobkov, hlavne čo sa týka údenín.

Staroslivosť zvonka

pre zdravú pleť nesmieme zabúdať ani na výživu zvonka, pretože aj tá je veľmi potrebná.

Tvorba akné zväčša nastáva pri nadmernej konzumácii mlieka a mliečnych výrobkov, pretože obsahujú hormóny a vysoké množstvo zvyškov antibiotík. Tvorba mazových žliaz a pórov má zväčša na svedomí nadmerné solenie, alebo potraviny, ktoré obsahujú viac jódu ako je potrebné.

Na mastnú pleť  pomôže konzumácia potravín, ktoré obsahujú zinok, a to sú napríklad mandle a ustrice.

Pre krásnu farbu pleti pomôže mrkva, ale pozor – všetkého veľa škodí. Aby sa vám pokožka veľa nezafarbila.

Na suchú pleť pomôže jesť potraviny ako sú napríklad avokádo, olivový olej, citrusové plody, kapusta, ryby, ľanové semienka. Tieto potraviny pomôžu zabrániť dehydratácii a udržia pevnejšiu pokožku. Suchej pleti neprospieva pitie kávy, pretože pleť zvnútra vysušuje a potom hydratovanie s krémom zvonka nemusí pomôcť.
Na opuchnuté oči pomôže konzumácia petržlenu, banány, citrusové plody, špargle a pitie čaju. Voda umožňuje telu zbaviť sa všetkých toxínov .Preto by sme jej denne mali vypiť aspoň 1,5 l. Pre rýchlu pomoc pri opuchnutých očiach pomôže maska z uhorky. Postačí si iba odkrojiť kolečko uhorky a cca na 5 minút si ich priložiť na oči. Alebo to vyskúšajte so zemiakom.
Alkohol a chlieb obsahujú kvasinky, ktoré zbytočne podporujú očné opuchy, preto by sme sa im mali snažiť vyhýbať.

Najprv je však dôležité zistiť si typ vašej pleti,  pretože podľa typu pleti používame kozmetiku. Používajte kvalitné prípravky určené pre váš typ a vek pleti. Pritom pozor, na dobu expirácie, t.j. doba trvanlivosti. Púder používajte vždy s make upom, pretože každý púder vstrebáva vlhkosť a tým budete mať suchšiu pokožku, môžu sa tvoriť vrásky. Treba sa však aj kvalitne odlíčiť. Nikdy nechoďte spať nalíčená. Čím viac sa budete chytať tváre, tým viac baktérií sa na ňu usadí. Ešte jedna rada, pokiaľ to ide, buďte v pohode, bez stresu, pretože aj to sa môže prejaviť na pleti.

Strava môže významne ovplyvniť akné. Telo každého človeka reaguje trochu inak na potraviny, ktoré konzumujeme. Preto je dôležité vysledovať si potraviny a nápoje, ktoré nášmu telu neprospievajú.
Čím lepšia je naša strava , tým menej s ňou naše telo musí bojovať a tým viac potrebných látok si z nej môže vziať.
Čistenie krvi a detoxikácia: pomôžu na ne žihľava vo forme čaju, rebríček ( kvet a vňať ), púpava ( list a koreň ), tymián, lipový kvet, list medovky, šalvia,  harmanček, mäta prieporná, kvet čiernej bazy, aloe vera, alchemilka.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


1 + = dve