S celulitídou preč!

Celulitída, inak nazývaná  pomarančová koža. Kto z nás by nepoznal toto nepríjemné dá sa povedať ochorenie. Trápi nás skoro všetky dámy, slečny a staršie osoby, avšak celulitída nie je spôsobená nadváhou. Síce čím viac priberáme, tak je väčšia pravdepodobnosť, že sa nám bude tvoriť celulitída, ale určite to nie je príčinou.

Celulitída  je spôsobená hromadením tukových buniek v podkoží , pričom sa nám zhoršuje zásobenie kože krvou a odtoku tekutín z tkaniva. Následne dochádza k poškodeniu väziva a zníženiu pružnosti tkaniva.

Kde najviac trpíme pomarančovou kožou?

Predovšetkým sú to hlavne stehná, zadok a brucho, čo sa týka žien. Muži, keďže majú iné usporiadanie tkaniva ako ženy, majú to o čosi lepšie.

Ako bojovať proti celulitíde? 

Jednoznačne ak sa chcete zbaviť pomarančovej kože, vyžaduje si to veľa trpezlivosti pre dosiahnutie priaznivých výsledkov. Ak ste trpeli celulitídou, určite ste sa snažili riešiť jej problémy inou cestou ako je strava. Teraz mám na mysli rôzne krémiky, ktorých je síce na trhu veľa a svoj účinok pri dostatočnom natieraní takmer ani nevidno. Základom všetkého je zdravý jedálniček a dodržiavanie pitné režimu. Samozrejme aj cvičenie a masírovanie postihnutých častí približne 10 minút denne.

Ako správne cvičiť pri celulitíde
Najúčinnejšími cvikmi sú vytrvalostné športy a tvarovacie cviky. Do cvičenia nemusíte dávať maximum, cvičte úplne pohodlne, bez silného zaťaženia. Pokiaľ to pôjde, cvičte pravidelne.

Čomu by ste sa mali vyhýbať?

Určite by ste nemali konzumovať potraviny s vysokým obsahom nasýtených tukov . Z tukov nejesť maslo a masť. Obmedzte aj používanie margarínu a olejov pri tepelnej úprave jedla. Radšej si dajte zdravý zeleninový šalátik pokvapkaný trochou olivového oleja, jedzte ryby a morské živočíchy, celozrnné obilniny, semienka a orechy, mliečne výrobky s nižším obsahom tuku. Vyhýbajte sa slaným jedlám a pokiaľ je to možné i pitiu kávy. O alkohole myslím že ani netreba hovoriť. To je samozrejmé. A nezabúdať na dostatočný pitný režim.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


3 × = dvadsať štyri