Rýžové racio chlebíčky

Keď sa spomenie zdravá výživa napadnú ma práve tieto chlebíčky tak dnes sa im pozrem na zúbok.Ak by som mala hodnotiť chuť tak nieje zlá ale sú aj lepšie potraviny napríklad pomaranč. Výhoda však je práve v tejto chuti ktorá je skoro neutrálna , hodí sa k ovociu. Ja racio chlebíčky pomixujem do smoothie nápoja s nejaký ovockom.

Racio chlebíčky majú veľa sacharidov hodia sa na raňajky alebo ako jedlo pred tréningom , samozrejme není vylúčená ani kombinácia ovocím a zeleninou. Ak nepotrebuješ schudnút tak aj s medom.

Zloženie racio chlebíčkov (nutričné hodnoty)

100gramov tohto jedla obsahuje

11.5gramu bielkovín.

74 gramov sacharidov (pochádzajúcich z ryže a sóje)

4,4 gramu tuku z toho nasýtené tuky sú len 1.5 gramu

3,5 gramu vlákniny

0,3 gramov morskej soli

 

Ako je to s chudnutím a týmito chlebíčkami ?

Výhoda je že tieto chlebíčky sa vyrábajú z ryže 90 % tá je na chudnutie prospešná . (obsahuje aj soju 9%) Celé sa to vyrába pufonaním tj že zrnká ryže sa nafúknu vzduchom získa sa tak velký objem s malou váhou. To je výhoda pretože tým možno trochu oklamať žaludok (pri žuvani sa aj tak tento objem stratí alebo jeho časť) .

100 gramov týchto rýžových chlebíčkov obsahuje skoro 400 kcal čo nieje málo ani moc. Racio chlebíčky sú lepšie na naberanie svalovej hmoty ako na chudnutie. V nízko-sacharidových diétach sú nevhodné pretože obsahujú veľa sacharidov (ak dieta má nejaký carb-up deň tak sú vhodné aj tieto ryžové chlebíčky)

Ak chceš chudnúť bez diéty zasa môžeš do svojho jedálnička zaradiť tieto ryžové chlebíčky dobre si ich rozložiť polovicu na ranajky plus ovocie a potom pred tréningom na energiu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


päť × 6 =