Starostlivosť o vlasy – umývanie vlasov

Každý človek má iný typ vlasu. Niekto má vlasy poškodené, suché ako slama, iný zas rozštiepené končeky, lupiny, mastné, riedke či husté a podobne. Dlho stojíme pred zrkadlom a rozmýšľame, ako si spraviť účes. Po dlhom snažení zistíme, že účes dobre nedrží. Častokrát sa naše problémy objavujú po sprchovaní a hneď vysvetlím prečo. Tu je zopár rád ako sa správne starať o vlasy.

Prvým bodom pre zdravé a krásne vlasy je vybrať ten správny šampón. Samozrejme sem patrí aj výber kondicionéru, ktorý je tiež potrebný pre naše vlasy. Ak chodíte ku kaderníčke, máte šťastie, pretože tá vám dokáže lepšie poradiť. Vyberajte si prípravky bez silikónu, pretože ten zbytočne vlasy zaťažuje. Veľa žien sa snaží vyberať šampón či má suché alebo poškodené vlasy, no čo s domácnosťou, kde žije viac žien, jedna má príliš mastné, druhá suché vlasy a tretia farbené? Zvlhčujúce šampóny sa skôr hodia pre farbené vlasy a na suché hydratačné. Šampóny s prídavkom sulfátu vlasy vysušujú a preto sú skôr vhodné pre mastné vlasy. Šampóny dva v jednom nie sú vhodné pre vlasy bez objemu, tzv. spľasnuté vlasy, pretože ich len zbytočne zaťažujú. Tento prvý bod je podľa mňa aj ten základný. Nechcem nahovárať, aby ste utrácali veľa peňazí na drahé šampóny, ale tie čo sú lacné, obsahujú farbivá s nekvalitnými látkami a výživné zložky sú nahradené výraznou vôňou .

Druhým bodom je zbaviť sa nečistôt ešte pred samotným umývaním. Ani by ste neverili, koľko nečistôt sa na nás nahromadí počas celého dňa, alebo koľko nám vlasov vypadne a ani sme to nepostrehli. Práve preto je dobré vlasy si pred umývaním dobre vyčesať. Asi netreba spomínať, že treba vlasy dobre namočiť pred nanášaním šampónu. Ten sa odporúča nanášať nie z fľaše priamo na vlasy, ale do dlaní, kde si ho jemne rozotriete, poprípade troška ho zmiešate s vodou. Veľa žien si nanáša šampón ku korienkov vlasov, rozotiera si to až tak, že si vytvorí zbytočne chumáč vlasov, ktorý len sotva ide pôjde vyčesať. Preto je dobré šampón nanášať po celej dĺžke vlasov a nie žiadne prudké pohyby. Stačí jemno končekmi prstov a vlasy sa vám za to určite poďakujú. Ako často si treba zmyť vlasy? To závisí ako často si ich umývate a či ich máte až príliš mastné. Ak si umývate vlasy každý druhý deň, naneste šampón  dvakrát za sebou, aby ste dokonale zmyli všetku nečistotu aj odumreté kožné bunky . Pri každodennom umývaní ich stačí umyť raz.

Kondicionér pre dlhé vlasy. Na ten by ženy nemali zabúdať. Čo sa týka dlhých mastných vlasov, neodporúča sa dávať kondicionér na korienky vlasov. Ten však je potrebné poriadne zmyť spolu so šampónom, inak hrozí, že ste si vlasy zbytočne umývali a budú pôsobiť spľasnuto. Avšak nezmývať horúcou vodou! Treba vlasy oplachovať vlažnou vodou, kto má odvahu, tak aj studenou. Vlasová pokožka sa prekrví a vlasy budú vyzerať lesklejšie. Pozor však kto má mastné vlasy. Tam sa už neodporúča studenou vodou, pretože sa pri studenej vode tvorí maz, čo je teda dôsledkom lesklejších vlasov.

Sušenie vlasov nespočíva v tom, aby sme dali čo najviac vody uterákom dole. Postačí jemné stláčanie po celej dĺžke vlasov a zakončite to voľnejším turbanom .

Na rozčesanie mokrých vlasov nepoužívajte husté kefy, ale hrebene so širokými zubami. Ak sa chystáte spať a máte mokré vlasy, najprv si ich vyfénujte. Pred samotným fénovaním vlasy troška nechajte samotné preschnúť studeným vzduchom. Ešte by som chcela spomenúť, že príliš mokré vlasy, nie je dobré česať, pretože majú tendenciu sa lámať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


6 × dve =