Mandarínka pomáha pri hydratácii a migréne

mandarínkyCitrónovník sladký – čo to je? – Je to vysoký ker , na ktorom plody mandarínok dozrievajú . Pochádzajú z juhovýchodnej časti Ázie.  V Európe a v južnej a strednej Amerike sa mandarínky pestujú približne od polovice 19. storočia .
Mandarínky obsahujú veľa vitamínu C. Je to silný antioxidant, ktorý urýchľuje látkovú výmenu, pomáha proti nachladnutiu, znižuje hladinu cholesterolu . Dužina i blanky oddeľujúce jednotlivé dieliky plodu, skrývajú aj pomerne vysoký obsah pektínu – rozpustnej vlákniny, ktorá nám pomáha čistiť našu tráviacu sústavu. Konzumácia mandarínok nám pomáha v boji s infekciami, riedi krv, znižuje krvný tlak.

mandarinky pre zdravieMandarínky majú laxatívny, remineralizačný, protialergický, protirakovinový a očistný účinok a sú ľahko stráviteľné, dopĺňajú stratu minerálov a pomáhajú znižovať hladinu cholesterolu v krvi.

Mandarínky sa odporúčajú pri prečisťovacej diéte, pomáhajú hydratovať a pretože mandarínky obsahujú veľa vody, príjemne nás osviežia. Denne by sme ich mali zjesť 6 – 8 kusov.

Vedeli ste, že vôňa z mandarínky lieči?

Je to tak, vôňa mandaríniek sa dokonca používa pri aromaterapii.

Éterický olej z mandarínky sa získava z kôry čerstvých plodov, ktorý sa lisuje za studena. Môžete si ho nakvapkať do aromalampy alebo si pridať pár kvapiek do kúpeľa. Upokojuje to psychiku, zlepšuje náladu, má regeneračné účinky a pomáha aj pri problémoch so zaspávaním či pri migrénach.

Mandarínky obsahujú vitamín C, minerály, organické kyseliny a ďalšie výživné látky. Pomáhajú v boji s infekciami , posilňujú organizmus a dopĺňajú stratu minerálov . Odporúčajú sa najmä pri prechladnutí , horúčke a faryngitíde . Mandarínková kúra prináša výborné výsledky pri hypertenzii a arterioskleróze .

mandarínky pre zdravieMandarínková kúra : Ako som už spomínala, že mandarínka obsahuje veľa vody, nie je potrebné vypiť veľké množstvo vody pri mandarínkovej kúre. Teda pokiaľ si kúru nerobíte v lete. Nevravím, že denný príjem vody nie je potrebný. Vtedy je potrebné denne konzumovať 1,5 až 2 kg mandarínok. Nič iné, a to raz alebo dvakrát týždenne po dobu jedného mesiaca.

Mandarínky mám veľmi rada, už len z toho dôvodu, že ich príprava na konzumovanie nie je náročná. Avšak pri výbere mandaríniek v obchode im venujme dostatočnú pozornosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


× tri = 3