Zdravé vlasy = výživa zvnútra

ako mat-zdrave vlasyUrčite každá z nás vie, že výživa veľmi vplýva na naše zdravie. Vplýva však aj na našu krásu, dokonca i vlasy, nechty a pokožku. Podľa nich vidno, ako sa stravujeme a či dodržiavame zdravý životný štýl. Čím horšie je stravovanie, tým horšia kvalita nášho zovňajška. A práve vlasy si veľmi vyžadujú zdravý jedálniček.

Začneme teda tukmi. V obchodoch a rôznych supermarketoch je ich plný regál. Ale ako vybrať ten správny? Určite si nevyberajte žiadny margarín, ale siahnite radšej po kocke s maslom. Tam však taktiež pozor, či to opäť nie je nejaký margarín, ktorý je síce o niečo tuhší, ale rozhodne to nie je to pravé maslo. Ak si doprajete zeleninový šalát pokvapkaný olejom, nepoužívajte slnečnicový, ale radšej olivový, ktorý je o niečo drahší, ale výživnejší. Dokonca ho môžte používať ako náhradu za rôzne maslá na pečenie koláčov a iných dobrôt. Ale pozor, na olivovom oleji nevyprážajte!  

 

Vlasová kozmetika sa vyrába z olivového oleja, ktorý je pre vlasy veľmi užitočný. Na rozštiepené končeky si rozotrite troška olivového oleja, nechajte chvíľku pôsobiť a potom si vlasy nezabudnite umyť.

Ananás a jablká na krepovaté vlasy. Nezabúdajte na ich pravidelnú konzumáciu a vaše vlasy sa vám za to urite poďakujú. Jablká podobne ako ananás či iné druhy ovocia obsahujú vitamíny a živiny pre naše vlasy. Pre elektrizujúce vlasy sa odporúča potrieť si vlasy šťavou z ananásu a potom samozrejme ich opláchnuť čistou vodou.

ako mat-zdrave vlasy

Prečo sa nám mastia vlasy?  Spôsobujú to predovšetkým mastné, vyprážané jedlá, dokonca aj chipsy pre vysoké množstvo tuku.  Pokožka hlavy potom zanáša vlasové vlákna pri korienkoch vlasov a hrozí nadmerné vypadávanie vlasov.

Určite už takmer každý sa stretol s vetou, že zo sladkého sa nám môžu spraviť na koži nepekné póry – tzv. uhry alebo akné. Všetko je to spôsobené nezdravým cukrom, ktorý vplýva na zdravie. A samozrejme aj na vlasy. Čím menej budete sladiť a čím viac sa vyhýbať cukru, tým budú vaše vlasy krajšie, pevnejšie a rýchlejšie vám porastú, pretože sú závislé predovšetkým na vitalite, vitamínoch a príjmu tekutín. Cukry a nezdravo vyprážané pokrmy ich rast pozastavujú a tým sa nám viac mastí pokožka hlavy. Viac o škodlivosti cukru tu.

Ak často hladujete, môžu vám začať vypadávať vlasy, môžete trpieť zvýšenou lámavosťou, suchosťou. Príčinou  je nedostatočný príjem celkovej energie a bielkovín . Naše vlasy potrebujú veľa kremíku a biotínu.

Toto je aspoň zopár rád čo sa týka výživy vlasov zvnútra. Nezabúdajme na to, že kvalitu vlasov aj dedíme, no ak sa budete správne stravovať, dedičnosť môžte poraziť 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


1 × jeden =