Argánový zázračný olej najcennejší na svete

Argánový olej je vyrobený z jadier vzácneho stromu Argania spinosa , ktorý rastie na území Maroka. Tento strom je vysoký približne 8 – 10 metrov a rastie okolo 200 rokov. Z hľadiska plodu sa argánia podobá olive, ktorá v sebe tiež má kôstku. Ak sa táto kôstka rozbije, z argánového jadra sa získa olej, ktorý patrí medzi najcennejšie a najdrahšie oleje v celom svete.

Výroba jedného litra argánového oleja je veľmi zdĺhavá a spotrebuje sa naň až 30 kilogramov plodov argánie. Vyrábajú ho ženy, ktoré všetku prácu robia ručne a poctivo.

Argánový olej, ktorý má jemne orieškovú chuť, môžme využiť i v kuchyni a môžme si ho dať do rôznych marinád či šalátikov.

 

Arganový olej iným názvom tekuté zlato. Môžeme ho považovať za eliixír mladosti a krásy, pretože spomaľuje proces starnutia, pomáha vyhladzovať vrásky na našej tvári, rozjasňuje, osviežuje pleť a prispieva k jej hydratácii. Pomáha tiež pri liečbe ekzémov i akné, používa sa pri masáži v boji proti celulitíde.

Je jedno, či máte suchú, mastnú alebo zmiešanú pleť. Argánový olej je tak výnimočný, že slúži na všetky typy pleti. Suchej pokožke dodáva hydratáciu, ktorú pokožka potrebuje, a mastnú pleť zbavuje prebytočného mazu, ktorú pokožka produkovala. Má vysoké antiseptické účinky. Olej je dobré použiť aj na každodenné odlíčenie, pretože ľahko zotrie všetku nečistotu z pleti i make up…

Arganový olej obsahuje omega 6 a 9 nenasýtené kyseliny, ktoré pomáhajú redukovať spomínané vrásky, ďalej je to vitamín E a antioxidanty.

Znižuje hladinu cholesterolu v krvi,  predchádza vzniku kardiovaskulárnych ochorení, dbá o krásu našich nechtov ale i vlasov.

Pravý argánový olej
Pravým argánovým olejom sa dá nazývať olej vyrobený z argánie, v ktorom neboli pridané žiadne iné prísady. Treba však ale rátať aj s vyššou sumou. Čím je argánový olej drahší, tým je i kvalitnejší.

Zatiaľ som sa s argánovým olejom a jeho predajom stretla na internete, no určite je viac miest, kde sa dá tento zázračný olej kúpiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


deväť × 5 =