Bolesť chrbta

bolesť chrbtaBolesť chrbta. Kto by túto bolesť nepoznal, tak ten má ozaj šťastie. V nasledujúcom článku si povieme aspoň v krátkosti o možných príčinách jednotlivých bolestí chrbta. Bolesti chrbta sa môžu prejavovať na spodnej časti chrbta, na strednej časti chrbta, hornej časti chrbta alebo bolesť chrbta s ischiasom.

Príčiny bolesti chrbta
Príčiny bolesti chrbta sú rôzne. Bolesť môže byť spôsobená zlým a nesprávnym držaním tela. Alebo môže byť príčinou bolesti určitá nehoda, svalové napätie a športové zranenia, zdvíhanie ťažkých predmetov alebo krútenie chrbtom nesprávnym spôsobom.

Hlavným príznakom bolesti spodnej časti chrbta je bolesť v dolnej časti chrbta , Pociťujeme ju ako bolestivosť, napätie a stuhnutie svalov. Dolná časť chrbta – s ňou môžeme pociťovať aj bolesť stehien a bokov. Tú môžme pociťovať ak sedíme v rovnakej pozícii po dlhú dobu, napríklad dlhá jazda autom, alebo práca za pc.

Pri takejto bolesti chrbta nám pomôže aspoň na chvíľku sa natiahnuť na posteľ hore bruchom. Bolesť možno hneď nevymizne, ale aspoň pomôže zmierniť príznaky bolesti chrbta. Bolestivosť v dolnej časti chrbta, svalovej slabosti a stuhnutých svalov môže byť spôsobená aj poruchou platničky. Väčšinou sa to prejaví aj bolesťami dolných končatín.

Cviky na chrbát nájdete tu

Bolesť hornej alebo strednej časti chrbta môže nastať kdekoľvek od spodnej časti krku k spodnej časti hrudného koša .
Bolesť môžme pociťovať aj v oblastiach napríklad rúk, nôh či hrudníka.
Bolesť pociťujeme ako pálenie, tupú alebo ostrú bolesť. Ak bolesť dlhšiu dobu pretrváva, obráťte sa na svojho lekára. Bolesť v hornej časti chrbta, nôh, krku a ramien môže byť niekedy spôsobená aj iným ochorením.

 

Bolesť v kĺboch ​​i chrbta  pri chôdzi alebo stuhnutosť sú príznaky artritídy.

Bolesť krku a stuhnutosť , bolesti hlavy a bolesti spodnej časti chrbta po nehode sú bežné príznaky poranenia krčnej chrbtice .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


− jeden = 8