Deň bez raňajok ?

raňajkyKaždému raňajkovať nechutí. Máš dve možnosti. Prekonať to nejakým nápojom, napríklad ovocným džúsom alebo nejakým jedlom. Druhý spôsob je najesť sa až na desiatu. V tomto prípade, ak vynecháš raňajky, desiata by nemala obsahovať nasýtené tuky, napríklad čipsy , slaninu, tlsté mäso, sladkosti.

 

Ak držíš diétu a neraňajkuješ, robíš chybu. Síce znížiš denný príjem kalórií, no spomaľuješ metabolizmus. Ak raňajkuješ nerada, tak ti poradím jednu malú fintu. Hneď po zobudení vypijem pohár mlieka alebo vody – džúsu, potom o 10 min si dám jednu mandarínku a chuť do raňajok sa mi dostavila skoro okamžite. Dokonca som niečo aj schudla tým, že je rýchlejší metabolizmus. Odporúčam na raňajky ovocie + džúsy .

Moje varianty raňajok:

Celozrnný chleba, naň dám šunku a ako nátierku používam syr, maslo. Zelenina k tomuto jedlu je viac než odporúčaná. Ja si dávam papriku a kolečko rajčiny.

Druhá varianta raňajok

Kakao (mlieko + granko), do neho nasypem neochutené vločky a s lyžičkou to všetko skonzumujem.  K tomu si dávam banán. musli na ranajky

 

 

 

 

Ovocná varianta raňajok

Jabĺčko + hruška  a pohár ovocnej šťavy. Túto variantu používam ak nemám moc času a ani na raňajky chuť.

Ak mám čas, uvarím si raňajky.

vajíčka ako základ raňajok

Napríklad varené vajíčka sú super. Skonzumujem 2-3 celé vajíčka aj so žĺtkom. Na zajedenie používam celozrnný chleba, horčicu, zeleninu napríklad reďkovku (rôzne druhy).

 

Ultra rýchle raňajky:

Ak sa ponáhľam tak musli tyčinku zapijem s džúsom, alebo si dám bebe keksy.

Pokračujem desiatou. Tá môže byť podobná ako raňajky. Ak som mala na raňajky  verziu s vajíčkom, tak na desiatu konzumujem ovocie. Potraviny striedam pre väčšiu pestrosť. Čím pestrejšie raňajky a desiata tým lepšie. Potrava sa v tele rozloží na jednotlivé čiastočky, ktoré si potom organizmus znovu skladá do stavebných prvkov ktoré potrebuje, takže čím pestrejšia strava bude, tým rýchlejšie sa bude telo regenerovať a aj budeš mať viacej energie.

Na raňajky neodporúčam klobásky a iné ťažké jedlá. Zapchajú organizmus. Vzhľadom na to, ako náročne sa trávia, tak neobsahujú potrebné živiny. Väčšinou tieto potraviny obsahujú odpadky s mäsokombinátu, takže iba zanášate tráviacu sústavu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


× deväť = 81