Muškátový orech – korenie, s ktorým to netreba preháňať

muškátovy orech oriesok pre zdravieMuškátový orech zaraďujeme medzi koreniny – dochuteniny jedál, ktorým dodá lahodnú “ exotickú “ chuť. Vedeli ste, že muškátový orech prospieva našej kráse i zdraviu? Ale pozor, všetkého veľa škodí.Viac v nasledujúcom článku.

Recept na nedokonalú pleť: Ak aj vy práve trpíte škvrnami spôsobených zo slnka, mám pre Vás jeden recept. Nastrúhajte si muškátový oriešok a zmiešajte si ho s mliekom. Mlieka pridávajte minimum, aby Vám vyšiel krém z hustejšej konzistencie. Tento krém potom naneste na postihnuté miesta a nechajte pár minút pôsobiť a potom opláchnite vlažnou vodou.

Muškátový orech pomôže aj pri bolesti brucha: Muškátový orech obsahuje esenciálne oleje a ďalšie výživné látky, ktoré fungujú ako liek pri problémoch s bolesťami brucha a žalúdka. Pomôžu aj pri hnačke. Vyskúšajte nasledovný recept: Každé ráno niekoľko týždňov pridávajte do svojich raňajok, napríklad ovsenej kaše alebo musli, nastrúhaný muškátový orech. Nie viac ako pol čajovej lyžičky (väčšie množstvo môže spôsobiť nevoľnosť).

Muškátový orech pri problémoch so zaspávaním: Nanešťastie niektorí ľudia majú problém večer zaspať, prehadzujú sa, no ten spánok nie a nie prísť. Ak aj vy patríte k takýmto ľuďom, potom by ste mali zaradiť do svojho jedálnička muškátový orech, ktorý pomôže vyriešiť problém  so zaspávaním. Vyskúšajte si dať pred spaním nápoj z teplého mlieka a muškátového orieška. Nastrúhajte si štipku muškátového orecha a pridajte si ho do pohára teplého mlieka. Mlieko obsahuje tryptofán, ktorý zvyšuje v tele hladinu hormónu serotonínu – prinášajúceho spánok. Muškátový orech pomáha udržiavať dlhšie stabilnú hladinu serotonínu a môže pomôcť k rýchlejšiemu zaspávaniu.

Ďalej je muškátové korenie vhodné na zmiernenie problémov s prieduškami, pri reume, vhodný aj pri tráviacich problémoch, nadúvaní, hnačke, kŕčoch, priaznivo pôsobí na nervový systém.

Muškátový olej na zapálené a krvácajúce ďasná. Ak trpíte krvácajúcimi a zapálenými ďasnami, naneste 1 – 2 kvapky oleja z muškátového orecha na čistú vatovú tyčinku a potrite ňou bolestivé miesto. Olej dostanete kúpiť v špecializovaných potravinách alebo si ho môžete objednať aj cez internet.

muškátovy orech oriesok pre zdravie

Muškátový orech v kuchyni

Muškátové korenie sa stáva súčasťou jedál ako sú napríklad jedlá z  jahňaciny, baraniny, štipľavých jedál, vaječných a syrových pokrmov, sladkých jedál, napríklad medovníčky, rozličné ovocné koláče a podobne

Všetkého veľa škodí

Pozor, aby ste to s muškátovým orechom neprehnali, pretože väčšie množstvo ( podľa údajov na internete množstvo dávky nad 25 gramov ) vedú ku kóme a následnej smrti.

Doporúčané denné dávkovanie

Denne môžete zjesť maximálne ½ malej kávovej lyžičky tohto korenia, pri väčšom množstve vyvoláva nevoľnosť.

 

PREČO JESŤ PÍNIOVÉ ORIEŠKY?

DRASLÍK V STRAVE

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


9 − = dve