Pivo – alkohol a liek zároveň

pivoPivom si zväčša hasíme smäd najmä v lete. Ale vedeli ste, že má výživnú hodnotu a pomáha aj pri chudnutí?

Pivo pomáha k uvoľneniu a celkovej dobrej nálade aj po väčšej námahe. Pripravuje sa z prírodných zložiek – z obilných zŕn, chmeľu, vody a kvasníc .

Pivo obsahuje vyše deväťdesiat percent vody a dodáva telu 30 minerálov –  draslík, sodík, horčík, selén, kremík, vápnik, chróm,všetky vitamíny skupiny B, kyselinu listovú.

Pivo ako liek sa používa pri ochorení obličiek, močového mechúra a je vhodným doplnkom energie. Zmierňuje riziko aterosklerózy a rakoviny čreva , prsníka a maternice, pretože obsahuje  polyfenoly. Má  pozitívny vplyv na trávenie, hlavne po konzumácii mastných a ťažkých jedál.

hovedzie s knedlu

Ženský organizmus odbúrava alkohol pomalšie ako mužský. Denná spotreba piva pre ženy by mala byť okolo 0,3 – 0,5 litra desaťstupňového piva. Pravidelné pitie piva môže spôsobiť závislosť najmä u žien.

Fyzicky aktívne ženy môžu vypiť 1/3 piva ako iontový nápoj , ktorý predlžuje spaľovanie tukov naštartované záťažou.

Babská rada: čierne pivo  so žĺtkom, či medom, podporuje rast ženských pŕs a tvorbu materského mlieka .

Pivo aj v kozmetike

Pivovarské kaly sa používali do kúpeľov už v stredoveku. Extrakty z chmeľu sa stali súčasťou krémov, pleťových vôd a mliek pre citlivú pleť, so sklonom k akné, pôsobí na spomaľovanie starnutia a ochabovania pleti . Vyrábajú sa z nich aj špeciálne pivné šampóny. Po opláchnutí samotným pivom sa vráti vlasom prirodzený lesk a zmierňuje sa lámavosť vlasov.

Pivný kúpeľ

Hlavnou prísadou kúpeľa je tmavé kúpeľové pivo vyrábané tradičnou metódou. Obsahuje živé kultúry pivovarských kvasníc a zmesi sušených drvených bylín. Tento kúpeľ nie je vhodné robiť doma, najlepšie je zájsť si do kúpeľov, kde sa o vás postarajú.

Kúpeľ prehreje pokožku a uvoľní póry kože, ktorými sa odplavujú z pokožky škodlivé látky . Zmes drvených bylín je ako očistný peeling, ktorý odstraňuje z tela unavené časti kože . Pivné kvasnice obsahujú vitamíny skupiny B, proteíny, sacharidy. Po 1/2 hodinovom kúpeli nasleduje zábal.pitie piva

Na čo všetko je dobré pivo

Pivo sa nedá považovať iba za alkohol, ktorý nám dokáže ublížiť, ak to s ním preženieme, ale pôsobí aj ako liek pre naše telo i dušu.

Pivo chráni pred infarktom, upokojuje nervy, pomáha pri nespavosti, znižuje riziko mŕtvice, znižuje vysoký krvný  tlak, pôsobí proti hnačke, zlepšuje chuť do jedla, znižuje riziko žalúdočných vredov, pôsobí ako prevencia cukrovky, ničí infekcie v tele, je skvelým pomocníkom pri chudnutí, pretože pomáha urýchľovať metabolizmus, zvyšuje sa v krvi hladina tzv dobrého cholesterolu, ktorý pôsobí obranne proti chorobám srdca, zabraňuje kôrnateniu tepien, posiľňuje imunitu, pomáha pri bolestiach kĺbov, regeneruje pokožku tela, ničí obličkové kamene až o 40 percent.

Pivo verzus gynekológia

Pozitívne účinky piva na ženský organizmus sú známe veľmi dlho. Pre vysoký obsah obsahu vitamínov a minerálov pomáha pivo ženám hlavne v produktívnom veku a ženám v klimaktériu.

Pivo aj pre tehotné ženy

Ak má žena v tehotenstve nedostatok kyseliny listovej, môžu nastať problémy v strava pre tehotnetehotenstve, napríklad predčasný pôrod, či vrodené vady. Liter piva obsahuje viac ako tretinu dennej potreby. Nealkoholické pivo môžu aj tehotné ženy považovať za vhodný doplnok stravy  a navyše stimuluje materské mlieko, preto by si mali dopriať raz za čas dojčiace mamičky nealkoholické pivo.

 Druhy alkoholického piva sú:

svetlé

polotmavé

tmavé

rezané

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


tri + = 10