Potraviny lásky (prírodné afrodiziaká)

rp_zdravá-čokoláda-300x225.jpgExistuje veľa prírodných , potravín, korenín a byliniek, ktoré pôsobia ako afrodiziaká, podporujú plodnosť aj potenciu a dodávajú silu a sexuálnu energiu. Tu sú najúčinejšie z nich:

Špargľa 

afrodiziakálne účinky  sú známe už zo starého Egypta. Starí Gréci a Rimania používali špargľu ako afrodiziakum, a bola určená iba pre vyššie vrstvy obyvateľstva. Bola jednou z rastlín, ktoré mali chrániť pred „chrastnutím stromu“. Prvé písomné záznamy pochádzajú už z doby Karola IV. Ešte v 90. rokoch bola špargľa pre svoju vysokú cenu  nedostupná, ale dnes sa situácia značne zmenila a takmer každý si ju môže a hlavne mal by dopriať.

špargľa pre zdravie

ZELER

táto koreňová zelenina  obsahuje vysoké množstvo horčíka, ktorý zvyšuje potenciu a je najilnejším afrodiziakom pre mužov. Zaujímavosťou je, že zeler využívajú aj poľnohospodári, ak sa chcú dočkať králičích mláďat.

Fenikel

je z neho elixír lásky. Už v starom Ríme si tak muži zvyšovali ctižiadostivosť. Stačilo, ak si Rimania pridali semienka z feniklu do obľubeného nápoju. Výborný je  šalát z jemne nakrájaného feniklu a pomaranča. Šalát stačí jemne okoreniť a pokvapkať olivovým olejom.

Čokoláda

najchutnejšie a veľmi silné afrodiziakum. Nápoj z kakaových bôbov, ktorý prebúdza vášeň, si dopriali už Mayovia či aztékovia. Aztécky vládca Montezuny II. dokonca nepil nič iné a jeho denný príjem bol až päťdesiat šálok, a to len preto, aby uspokojil svoj ženský hárem.

Čokoláda uvoľňuje do tela endorfíny – zdroj šťastia a pohody, tiež obsahuje aminokyselinu fenyletamin, ktorý funguje ako prirodzené antidepresívum a povzbudzuje aj libido. Je zrejmé, že afrodiziakálnych potravín je veľa a záleží len na vašej chuti, ktorú vyskúšate a naservírujete svojmu partnerovi.

rp_zdravá-čokoláda-300x225.jpg

Kotvičník zemný

známy tiež ako tribulus je známy medzi športovcami, pomáha zvyšovať testosterón, čo má za následok zvýšenie svalovej hmoty je nazývaný ako zelená (rastlinná) viagra . Je vhodný predovšetkým pre mužov a ženy nad štyridsať rokov, u ktorých výrazným spôsobom ovplyvňuje hladiny pohlavných hormónov a podporuje sexuálne funkcie. U mužov zvyšuje hladinu testosterónu a podporuje rast svalovej hmoty, posilňuje plodnosť a potenciu, pomáha eliminovať problémy s prostatou a obnovuje celkovú vitalitu. Kotvičník sa užívá vo forme čaju, ktorý sa pripravuje zo sušenej vňate, ale účinný je tiež koreň aj semienka tejto rastliny.

Maca

je účinné  afrodiziakum. Dá sa zohnať v obchodoch so zdravou výživou. K predaju je väčšinou vo forme  zázračného prášku zo sušeného koreňa peruánskej Macy, ktorá sa vyskytuje v Južnej Amerike. Podporuje sexuálne funkcie, plodnosť a potenciu, navracia silu a energiu. Je vhodná pre ženy aj mužov, často sa tiež kombinuje s guaranou na povzbudenie alebo tiež s inými prírodnými látkami. Jej užívanie je úplne bezpečné.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


× dve = 12