Základné cviky na prsia pre mužov i ženy

Ktorá z nás netúži po krajšom a pekne tvarovanom poprsí. Veľa žien za účelom mať čo najkrajšie a pevné poprsie si chce čo najrýchlejšie pomôcť domácimi trikmi – cvičeniami, pri tom ani nevedia ako si môžu ublížiť nevhodnými cvikmi alebo si môžu presíliť svalstvo. Následkom čoho sa prsné svaly skracujú a ženám vznikne guľatý chrbát.

Prirodzená pevnosť pŕs sa zvyčajne mení vekom, pôrodmi,, pohodlným spôsobom života a veľkými výkyvmi v telesnej hmotnosti. Tomu neunikneme, avšak dá sa s tým bojovať. Ak má žena malé prsia a môže za to genetika, nečakajte zázraky, že sa vám prsia zväčšia o 2 čísla, ale určite im každé spevnenie prospeje.

 

 

Ženské prsia obsahujú množstvo tukovej hmoty a mliečnej žľazy. Podľa toho, koľko ich prsia obsahujú, takej sú aj veľkosti. Ak chce žena prsia zvýrazniť, prsné svaly sa majú pravidelne preťahovať a posilňovať sa má spodná časť trapézového svalu. Nepomôžete iba svojim prsiam, ale aj chrbátu a tým budete vyrovnanejšia. Nezabudnime však na to, že ak žena bude precvičovať prsné svaly, môžu sa jej zmenšiť, ale za to budú pevnejšie. Najlepšie by však bolo, keby precvičujeme celé telo, avšak so zameraním viac na prsia.

Veľmi dobré výsledky prináša plávanie , kde okrem hrudníka zaberáte prakticky všetkými svaly na celom tele . Dobre poslúži aj napr tenis , volejbal , basketbal a ďalšie športy .

Teraz si povieme o pár cvikoch zameraných na prsné svaly vhodných pre ženy a mužov.

Takým najzákladnejším cvikom je preťahovanie sa alebo naťahovanie rúk čo najvyššie. V naťahovacích pozíciách vydržte minimálne 1 minútu.

 

 

Nie každý vie spraviť kliky a má pred nimi rešpekt. Ale patria medzi najdôležitejšie cviky na prsné svaly. Patria nepochybne medzi  pomerne náročné cviky na prsné svaly a ak sme ich dlho nerobili, pri cvičení budeme mať s nimi zrejme troška problém. Ak treba, pokojne robte aj tzv.  dievčenské kliky pri ktorých zdvíhate len hornú polovicu tela , pretože sa opierate o kolená a nie o špičky nôh . Tieto kliky na prsia sú vhodné najmä pre začiatočníkov, no postupne sa môžte vypracovať k tým bežným klikom. Účinné je cvičiť kliky aj s fit loptou.

 

Výborným cvikom na prsia je tlak na prsia. S natiahnutými rukami sa vzpriamene oprite o stenu či múr a čo najsilnejšie tlačte proti nemu. Vydržte asi desať sekúnd a potom uvoľnite ruky. Opakujte 7 krát.

Ďalší cvik môžte pokojne robiť s malými činkami, prípadne kto ich nemá, tak pokojne ich nahraďte umelou fľašou, do ktorej sme si napustili vodu. Vodu však neplňte až po povrch. Postavte sa a nohy dajte do mierne rozkročenej polohy. Činky si vezmite do rúk, ruky dajte vedľa tela a pomaly s nádychom a s vyrovnanými rukami predpažujte. Lakte nekrčte.

Účinným cvikom na prsia je aj rozpažovanie na chrbte: Ľahnite si na zem, najlepšie na lavičku, aby ste mohli ruky zvesiť pod úroveň trupu. Predpažte a následne plynulo dávajte ruky do upaženia a potom ich vracajte do východiskovej polohy. Lakte majte mierne pokrčené. Neprehýbajte sa v bedrách a chrbát držte stále na podložke. Opakujte 10 krát po 3 sériách.

Podľa štúdií bolo zistené že pri pití kávy 3 a viac šálok denne majú ženy menšie prsia, avšak pri pití kávy je menšie riziko vznikurakoviny prsníka.

Masáž pŕs: 

Koža dostáva najviac zabrať veľkým výkyvom hmotnosti, tehotenstvom a dojčením . Odporúča sa preto prsia pravidelne masírovať, aby sa pokožka prekrvila.

 

 

Páčil sa Vám môj článok? Napíšte koment, zdieľajte alebo čokoľvek 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


3 × = osemnásť