Agar pre chudnutie

agar zahušťovadlo eshop biostravaO účinkoch agaru, ako náhradu želatíny som písala už v článku: Agar ako zdravá želatína. V článku o agare agare nájdete aj jeho využitie v kuchyni, ako si pripraviť agar a mnohé iné účinné veci o agare. V tomto článku si povieme, prečo agar pomáha pri chudnutí.

V prvom rade je treba potrebné spomenúť, že agar neobsahuje takmer žiadne kalórie. Čoho obsahuje agar veľa je predovšetkým vláknina, ktorá nás na dlhší čas dokáže zasýtiť a pomáha zrýchliť metabolizmus. Preto je agar vhodnou potravinou pre chudnutie.

Taktiež pôsobí dobre pri zápche a zvyšuje peristaltiku čriev. Opäť jeden z ďaľších dôvodov, prečo jesť agar ak chceme schudnúť.

Pre rýchlejšie chudnutie sa odporúča agar agar vhodne skombinovať s ovocím, čo má za následok aj to, že agar s ovocím pôsobí zásadotvorne.

V Ázii sa dokonca agar agar považuje za preháňadlo, ktoré by nemalo mať vedľajšie účinky.

Agar možno považovať za čističa čriev

Je to zdravá pochúťka aj pre vegetariánov, pretože agar je vyrobený z morských rias.

Ak chcete naozaj schudnúť, agar Vám pomôže za predpokladu, že nebudete si k nemu dávať žiadne mastné, tučné, vysmážabé jedlá, vyhýbať sa fast foodom a nebudete leňošiť v posteli do poobedia. Treba mať aj dostaok pohybu a ako som už v článku spomínala, agar si vedieť správne nakombinovať.

Najlepšie výsledky schudnutia dostanete za predpokladu, že zmeníte doterajšie zlé stravovacie návyky a začnete šporotvať. Netvrdím, že ak si dáte agar so správnym zdravým jedlom každý deň bez cvičenia že neschudnete, ale pokiaľ chcete „správne schudnúť“, dodržujte správne stravovacie návyky s konzumáciou agaru a cvičte.

O agare Vám odporúčam prečítať tento článok:http://biostrava.zarucene.sk/agar-ako-zdrava-zelatina/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


× deväť = 72