Čo skôr? jesť alebo cvičiť?

cvicit_alebo_jestČo je lepšie? Cvičiť alebo sa najprv najesť? Samozrejme najprv cvičiť, pretože s plným bruchom sa nám sotva bude dať hýbať. Ale čo ak sme veľmi hladný pred cvičením ?

Určite sa už každý z nás zaoberal takouto otázkou. Veď keď sme veľmi hladný, sme nervózny, podráždený a potom nás cvičenie nemusí napĺňať. Akurát cvičenie odflákneme, pretože budeme nedočkavý do jedenia.

Druhá možnosť je najesť sa pred cvičením, ako bolo už v samotnom úvode spomínané. Ale akurát tak si môžme narobiť problémy.

cvicit_alebo_jest

 

Potrava, ktorá sa nám nestihla poriadne stráviť nám môže narobiť žalúdočnú neplechu. Určite sa viacerým z nás stalo, že tesne po jedení ako sme sa pre niečo zohli, akoby sa nám s prepáčením grcka vrátila späť do úst. Je to spôsobené žalúdočnými kyselinami a ako som už spomínala, nestrávenou potravou. Aj keď síce jedlo dobre požujete, ústa potravu rýchlo strovia ale naše telo nie.

Naše telo je zložitý organizmus a potrava doň putuje pomalou cestou. Kým prejde do žalúdka a potom ďalej putuje potrava, ktorá sa v tele rozloží, trvá to desiatky minút.

Kedy sa teda správne najesť?

Ak sa rozhodnete cvičiť, najedzte sa približne hodinu pred cvičením. Po cvičení sa hneď nepúšťajte do jedla, prípadne ak ste veľmi hladný, dajte si niečo ľahké, napríklad musli tyčinku, ovocie, napríklad jablko alebo zdravý ovocný nápoj. Počas cvičenia nezabúdajte na pitný režim. čo na ranajky

Týmito radami sa nemusíte 100% riadiť, ak cvičíte približne 10 až 15 minút denne. Samozrejme nie je ani vtedy dobré, ak pred cvičením sa idete najesť, ale určite to nie je také hrozné ako jesť pred hodinovým cvičením.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


× 5 = tridsať