Mrkvovo – pomarančovo – jablkové smoothie

pomarančovo mrkvové smoothieKonečne sa nám vonku troška oteplilo a ja som si mohla posedieť na terase a popíjať mrkvovo – pomarančovo – jablkové smoothie, ktoré ma príjemne osviežilo aj zasýtilo.Na prípravu mrkvovo – pomarančovo – jablkového smoothie budeme potrebovať:

1 väčšiu mrkvu

1 vanilkové acidofilné mlieko ( napríklad Acidko)

čerstvá pomarančová šťava z jedného pomaranča

jablkový džús cca 100 ml ( najlepšie je odšťaviť si jablko na odšťavovači, pokiaľ však túto možnosť nemáte, postačí aj jablkový džús )

kocky ľadu

 

Postup na výrobu mrkvovo – pomarančovo – jablkového smoothie 

Mrkvu si očistíme, nakrájame na menšie kúsky, vložíme do mixéra. Pomaranč si odšťavíme a spolu s acidofilným vanilkovým mliekom a jablkovým džúsom vložime do mixéra s mrkvou. Všetko poriadne rozmixujeme, nalejeme do pohárov, pridáme kocky ľadu a ozdobíme lístkami mäty.
Ak sa vám zdá smoothie príliš husté, kľudne pridajte ešte trocha jablkového džúsu.

 

účinky jablkaJablko zvyšuje psychické a fyzické zdravie človeka a navyše omladzuje. Ďalej podporuje správnu funkciu obličiek a činnosť svalov, zlepšuje pamäť, znižuje tvorbu kyseliny močovej, detoxikuje organizmus… Viac o jablku v článku Jablko  – liek na omladnutie.

Konzumáciou pomaranča si zlepšujeme duševnú pohodu. Obsahuje primerané množstvo cukrov, ktoré telo ľahko vstrebáva a je vhodný aj pre diabetikov.

Mrkva je potrebná pre zdravý zrak a sliznice. Pôsobí proti rakovine, veľmi močopudne, pri zápche preháňavo a pri hnačke zahusťuje stolicu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


+ 1 = štyri