Chudnutie neznamená hladovka

Veľa krát sa stáva, že ľudia sú v dnešnej dobe tak uponáhľaní, že všetko chcú čo najrýchlejšie spraviť, ale popritom niekedy zabudnú že je čas obeda. Ale im to nevadí, chcú hladovať, pretože chcú schudnúť. No pravda je však iná.

Môj ocino mi taktiež pár krát hovoril keď som ho volala najesť sa, že aby som počkala, on sa naje až večer, lebo teraz nemá čas.

Nemá čas. Čo bráni takémuto človeku sa ísť najesť? Veď ako sa vraví, robota nám neutečie, ale zdravie áno. Pretože vynechaním jedla si ničíme naše zdravie. Nevravím, že vynechanie jedla pár krát do mesiaca uškodí, ale človek ktorý to hovorí denno denne si zbytočne ubližuje.

Ja som to kedysi taktiež podobne riešila, hlavne keď som chcela schudnúť, no k ničomu to neviedlo. Teda k niečomu predsa. K žalúdočným kŕčom a priberaniu z nepravidelnej a nevhodnej stravy, pretože keď ma chytil hlad a už som to nemohla vydržať, popritom som ešte niečo iné robila, zobrala som si čokoládu a bolo po zdravej diéte, pretože som si vravela, že pár kociek čokolády mi neublíži. Avšak nezostala som iba pri pár kockách. Zachvíľku bolo po celej čokoláde, ktorá má síce zasýtila, ale v podobe cukru, ktorý sa ukladal do tela v podobe tuku. A keďže ma to zasýtilo, vydržala som nejesť nejakú tú hodinku.

Telo sa mi tak naprogramovalo, že bolo naučené na hladovku a tak si radšej pre prípad ďalšej hladovky bralo zásoby v podobe tuku, aby malo neskôr odkiaľ brať energiu.

 

Vynechávanie jedál a nepravidelné stravovanie spomaľuje metabolizmus. Výskum ukázal, že ľudia, ktorí pravidelne jedia, majú menej telesného tuku. Pri chudnutí a celkovo sa odporúča jesť päť menších jedál po celý deň, alebo jesť tri veľké jedlá s dvoma občerstveniami za deň.

 Konzumovanie z taniera

Jedlo konzumujte zásadne iba z taniera. Ak budete jesť jedlo z inej nádoby, napríklad z nejakého hrnčeka, nebudete poriadne vedieť, koľko ste toho skonzumovali, zbytočne sa budete prejedať a nepodarí sa vám nič schudnúť.

Ak vás prepadne hlad, nezostaňte pri čokoláde, ale majte po ruke pokiaľ sa dá aspoň proteínovú tyčinku.
Proteínom by ste mali začínať svoj deň, pretože proteín, v dopoludňajších hodinách pomáha kontrolovať vašu chuť k jedlu tým, že drží vás v energii po celý deň.

Pár rád ako na vyváženú stravu nájdete v tomto článku.

Nejedzte pred televíziou

Kto z nás si netúži pochrumkať na lupienkoch alebo osladiť si život koláčikom pri obľúbenej telenovele. Avšak pozor. Pri jedení pred televíziou je viac ako pravdepodobné, že zjete viac potravín, než ste mali v úmysle jesť. Preto odhoďte staré zvyky a jedzte za stolom a hlavne v kľude. Neponáhľajte sa, pretože rýchlym jedením si môžte spôsobiť problémy bez náznaku chudnutia.

Pri chudnutí nezabudnite na večeru, ktorá má byť sýta ale ľahká, aby zbytočne na noc nezaťažovala organizmus. . Pretože keď mi v noci spíme, naše telo pracuje aj formou vstrebávania a ukladania tuku, Teda iba v prípade, že si dáme na večer vyprážané klobásky s hranolkami 🙂 Hlavne nechoďte spať hladný, aby naše telo nemuselo držať večer hladovku

Ak chcete ozaj schudnúť, vyvarujte sa mastným a vyprážaným jedlám a pokiaľ sa dá, jedzte dostatok surovej zeleniny a ovocia.

 

 

 

Bol článok pre vás užitočný?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


× deväť = 72