Príznaky prekyslenia organizmu

Ak máš kožné problémy a priberáš kilá, nastupujú únavné dni bez energie, hoci sa príjem stravy nezmenil, neklesol ani nestúpol, môže sa jednať o prekyslený organizmus.

Je to jeden z najčastejších degeneratívnych zdravotných problémov. Väčšinou môže zato „zapadný“ životný štýl, na telo je toho priveľa. Stav nadbytku kyselín spôsobuje alebo zhoršuje drvivú väčšinu chorôb. Mať vyrovnané PH v organizme je dobrý predpoklad pre zdravie, no aké sú príznaky ak je táto rovnováha narušená:

Ak telo vychýlim z rovnováhy napríklad nesprávnou skladbou stravy, tak potrebuje spotrebovať potrebné živiny, ktoré často dosiahne požieraním samého seba preto sa v tomto stave cítime tak zle. Je životné nutné  mať pH v tele v rozmedzí hodnôt pH 7,35 – 7,45 inak hrozí smrť (v krajnom prípade) Vo väčšine prípadov jej však predchádza choroba, alebo iné zdravotné problémy.

Ak telo musí udržiavať pH v „dobrej hladine“ týmto spôsobom  nastupujú tieto príznaky:

Únava človek stráca silovú aj psychickú výkonnosť, potrebuje si odpočinúť , no však aj po dostatočnom odpočinku sa za krátko prejaví únava, často aj depresie, krátko po odpočinku je cítiť zlepšenie, avšak pri dalšej záťaži sa telo rýchlo vyčerpá, či už je záťaž psychická alebo fyzická (fyzická ide lepšie mapovať) Prekyslenie ide v ruka v ruke so zanesením organizmu škodlivinami. Vlastne je to signál, že na telo a tráviacu sústavu je toho moc. Ak ťa trápi únava prečítaj si ako zelený jačmeň zaženie únavu , je vhodný aj na očistu organizmu.

Podráždenosť človek ktorý trpí nervozitou či sklonom k podráždenému správaniu, by mal klásť väčší dôraz na vyváženosť stravy, dostatok odpočinku. Práve hore spomenutá vyčerpanosť je príčinou podráždenosťou. Často môže byť  príčinou podraždená nervová sústava prílišným výkonom.

Zvýšené potenie, ak ste to niekedy prehnali s alkoholom (mimochodom má nepriaznivý vplyv na prekyslenie organizmu) tak telo sa ho snaží vylúčiť všetkými možnými cestami a potenie je jeden zo spôsobov ako vylúčiť škodliviny z tela a to nielen alkohol, ale aj rôzne škodliviny, ktoré obsahujú potraviny.

Pálenie záhy je ďalší príznak prekyslenia organizmu. Objavuje sa, keď žalúdočný obsah sa dostane do pažeráka. Proti páleniu záhy pomáha pitie  extraktu z Aloe Vera kedy dochádza k zlepšeniu ik úplnej normalizácii stavu.

Bolesťou klbov – Značný počet pacientov s chronickou bolesťou má nižšie pH krvi ako je normál. Znamená to, že trpia na prekyslenie organizmu. Často sa vyskystuje zvýšená kyselina močová (jednou zo spoločných hlavných príčin je častá kozumácia mäsa ).

Toto sú najčasteijšie symptómy  prekyslenia organizmu.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


+ štyri = 11