Recept na grepovo – citrónový džúsik

Tento džúsik je síce troška horký, ale za to neuveriteľne zdravý.Teda pokiaľ si kupujete ovocie  a mrkvu v čo najväčšej bio kvalite.

Na prípravu potrebujeme: 2 väčšie mrkvy, 2 a 1/2 grepu, 2 citróny, 1 PL kyseliny citrónovej, 550 g hnedého cukru, vodu, 2 vanilkové cukry, 2 PL medu.

2 väčšie mrkvy si očistíme, pokrájame na väčšie kolieska, 2 grepy ošúpeme, pokrájame na väčšie kusy a 1/2 grepu si dôkladne umyjeme pod tečúcou vodou a spolu so šupkou ho pokrájame taktiež na veľké kusy. 2 citróny si tak isto umyjeme, pokrájame na väčšie kusy spolu so šupkou a pokiaľ sa dá, vyberáme zrniečka. Dáme variť do hrnca, pridáme vodu ( toľko vody, aby všetko ovocie bolo zakryté pri varení). Varíme cca 1 a 1/2 hodinky, prípadne dlhšie, pokým nebude ovocie rozvarené.

Do ďalšieho hrnca dáme variť 750 ml vody, 2 vanilkové cukry, 2 PL medu, 1 PL kyseliny citrónovej a 550 g hnedého cukru. Necháme chvíľku povariť a následne vychladnúť.

Hrniec, kde sme varili ovocie precedíme, ostatok rozmixujeme alebo vymadžgáme cez sitko. Po vychladnutí zmiešame všetko dohromady.Naplníme do fliaš a dáme odložiť do chladničky, kde nám vydrží aj 2 mesiace.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


− osem = 1