Esenciálny olej zo santaloveho dreva a výhody jeho používania

Hľadáte nárast pocitu pokoja a vyššiu duševnú jasnosť vo vašom každodennom živote? Mnohí z nás sú stresovaní a zahltení stresujúcim každodennými požiadavkami, takže len chvíľka pokoja a harmónie skutočne pomôže zlepšiť náš život.

Hovorí sa tomu čistá myseľ

Santalový olej zo santalového dreva vám pomôže dosiahnuť väčšiu jasnosť a pokoj – čistú myseľ. Tento špeciálny silicový olej má úžasnú vôňu a silné terapeutické účinky veľmi pomáha duševnému zdraviu a celkovej sústredenosti.

Byť výkonnejší vo svojej činnosti

Pretože vaša myseľ je jasnejšia dokážete spraviť viac práce , Olej zo santaloveho dreva je ideálny spoločník pre činosti ktoré zaťažujú myseľ , tam kde navrhovať riešienia, byť kreatívny,kde vytvárate zlepšenia, uvádzate nápady v skutočnosť. Ak vaša činnosť vyžaduje mentálne sústredenie , pravdepodobne viete že nie vždy sa vám podarí dosiahnuť mentálny fokus na potrebnú dobu  (ak vôbec).

V štúdii z roku 2006 sa skúmali vplyv santalového dreva na úroveň pozornosti a vzrušenia.Tí, ktorí dostali olej z santalového dreva v porovnaní s kontrolnými osobami, cítili viac duševne vedomí a demonštrovali správanie spojené so zvýšenou pozornosťou a  jasnosťou myslenia, ľahšie sa sústredili na to čo považovali potrebné.

Pre povzbudivé účinky na myseľ  inhalujte  olej z santalového dreva, keď budete cítiť že  sa nedokážete sústrediť, chvália si ho pracovníci ktorí musia stíhať deadline tie  vyžadujú mentálny fokus, ich pocity popisujú ako určitú formu pohody ktorá im dovolí zvládnuť zložité úlohy ktoré trieštia pozornosť a vedú k prokrastinácii.

Hlbší relax , lepšia uvoľnenosť

Nielen, že santalové drevo je prospešné pre duševnú jasnosť, ale tiež pomáha vytvárať pocit pokoja a pokoja. V štúdii z roku 2006, ktorá je spomenutá vyššie, ukázala, že santalové drevo uvoľňovalo tíšilo myseľ ale na rozdiel od levandule nepodporovalo ospalosť podporovalo to, čo výskumníci nazvali ako harmonický pocit, viac prítomného, jasného, ale pokojného povedomia.

Ďaľšia štúdia publikovaná v časopise Journal of Complementary Therapies v klinickej praxi zistila, že pacienti s paliatívnou starostlivosťou, ktorí dostávali aromaterapiu so santalovým drevom pred poskytnutím starostlivosti kludnejí vyrovnanejší  v porovnaní s pacientmi, ktorí nedostali santalové drevo.

Podporuje pamäť

Vzhľadom k tomu, že jeden z účinkov oleja zo santalového dreva je zvýšená schopnosť sústrediť, zároveň pôsobí ako pamäťový posilovač. Je ťažké si pamätať dôležité veci, keď sme zahltení a stresovaní, a preto používanie santalového oleja na podporu mentálneho fokusu zlepšuje aj pamäť.

4. Prírodné afrodiziakum

Je tiež afrodiziakum, ktoré môže pomôcť zvýšiť libido, najmä u mužov a poskytnúť energiu.Santalový olej  je skvelý pri pridávaní do masážneho oleja alebo topického mlieka..

Anti-vírusové a antiseptické účinky

Santalový olej je výborným antivírusovým bojovníkom štúdie zistili, že úspešne zabránuje replikácii bežných vírusov, ako je herpes simplex. Môže sa aplikovať na pokožku na zníženie zápalu z mierneho podráždenia kože, ako sú povrchové rany, pupienky, bradavice alebo vredy.

Dbajte na to, aby ste vždy otestovali olej na malej ploche predtým, ako ho aplikujete vo veľkom na kožu alebo najprv ho premiešajte so základným olejom. Používa sa už celé stáročia na liečbu infekcií moču a hrudníka.  Ak máte boľavé hrdlo, môžete tiež kloktať šálku vody s niekoľkými kvapkami santalového dreva.

Protizápalované účinky

Tiež protizápalové účinky, ktoré  poskytnú úľavu od mierneho zápalu, ako je napríklad uhryznutie hmyzom, podráždenie kontaktov alebo iné kožné stavy. V štúdii z roku 2014 sa zistilo, že účinná zložka v dreve sa  nazývaná santalol, pomáha znižovať zápalové činitele v tele, ktoré sa nazývajú cytokíny. Predpokladá sa, že santalol pôsobí podobným spôsobom ako lieky, ale bez potenciálnych negatívnych vedľajších účinkov.

Vylieči kašeľ

Olej je výborný pri liečbe kašľa, pretože má upokojujúce vlastnosti. Hubí tiež baktérie a vírusy ktoré sú základnou príčinou kašľa a iných respiračných ochorení. Pridajte niekoľko kvapiek do bavlnenej látky a vdychujte,znížite tak intenzitu kašľu  a výrazne skrátite dobu jeho trvania.

Upraví krvný tlak

V štúdii z roku 2004 sa zistilo, že ak sa u pacientov použil olej z santalového dreva aplikovaný priamo na kožu, bez toho, aby ho dýchali, došlo k poklesu systolického krvného tlaku v porovnaní s kontrolnými skupinami ktoré olej nepoužívali.

Pomáha pri endometrióze

Endometrióza je bolestivý stav spôsobený kožou z maternice, ktorá rastie mimo maternice. Užívanie troch kvapiek santalového dreva denne pomáha znížiť bolesť a znížiť zápal.)

Anti-aging

Santalový  olej má vysoký obsah antioxidantov, ktoré môžu pomôcť znížiť škody spôsobené voľnými radikálmi, ktoré spôsobujú starnutie. Pokúste sa pridať 5 kvapiek oleja z santalového dreva do  pleťového mlieka a naneste si ho priamo na tvár takto spomalíte stárnutie.

Proti kŕčom

Vďaka relaxačným účinko oleju zo santalového dreva ho môžete využiť proti kŕčom nervov, svalov a krvných ciev. Skúste ho použiť ako olejovej lampu alebo sviecu.

 

Santalove drevo je zaujímavé kvôli jeho rozsiahlym terapeutickým výhodám. Špeciálny silicový olej nemá len úžasnú vôňu, santalové drevo môže mať tiež vplyv na celkovú pohodu a duševné zdravie spolu s mnohými ďalšími prekvapujúcimi liečivými vlastnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


× 9 = osemnásť