Rýchle zdravé raňajky bez cukru – pohánková kaša

Leto je predo dvermi a mi čoraz viacej hľadáme rôzne recepty, ktoré sú zdravé a ako tak aj chutné, pretože chceme čím skôr schudnúť či sformovať svoju postavu “ do plaviek“, preto sa rada podelím s vami o jeden recept, s ktorým ma zoznámila moja sestra. Je rýchly, zdravý, sýty a veľmi jednoduchý.

Pohánka. Ochutnaj túto kašu, vraví mi sestra. Je veľmi dobrá a pohánka je veľmi zdravá. Áno, viem, že pohánka je zdravá, pretože má priaznivý vplyv na normalizáciu krvného tlaku, napomáha odbúravaniu choresterolu z cievnych stien, znižuje riziko trombózy , infarktu i mŕtvice, lieči hemoroidy a navyše je veľmi dobrá pre ženy, ktoré trpia bolesivou menštruáciou.

Viac o pohánke si môžete prečítať tu: PREČO JE POHÁNKA ZDRAVÁ

No ja som si ju zvykla robiť iba podľa návodu na obale, kde sa dala iba do mlieka pohánka, povarila do zhustnutia a hotovo a takto mi to až tak nechutilo. No stačilo pridať iba pár vecí a pohánková kaša bola naozaj chutná. A keďže jej pohánková kaša mi chutila, tak si ju zvyknem často robievať na raňajky. Je to veľmi rýchly a jednoduchý recept vhodný aj na chudnutie.

A tak sme si spolu so setrou spravili tento recept:

Pohánková kaša s ovocím a orechmi:

Na prípravu budeme potrebovať ( na 1 porciu ):

150-200 ml mlieka

4 – 5 polievkových lyžíc pohánkovej kaše instatnej ( ak chcete hustejšiu, použite viac pohánkovej kaše )

1/2 banánu

na dochutenie oriešky či ovocie podľa vašej chuti.

 

Nachystáme si potrebné ingrediencie.

Mlieko dáme variť na sporák. Ja zvyknem pohánku dávať do mlieka ešte za studena a potom stále miešať. Tak sa mi aspoň nespravia “ glocky „.

 

Na spodok misky si dáme nakrájané kolečká banánu. Použijem cca 4 kolečká, ostatok na dozdobenie. Sestra si zvykne banám roztlačiť na kašičku..

Varím do zhustnutia… Hotovú kašu vylejem do misky…

Dozdobím zvyšným banánom a orieškami, goji, kokosovými chipsami, kto ako máte rady.

 

Ak sa vám recept páčil, budem rada ak mi necháte koment, či dáte like na stránku. Ak aj vy máte podobné recepty, budem rada ak sa s nami o ne podelíte.

Link, kde si môžte kúpiť pohánku ( lúpanú ): http://biostrava.zarucene.sk/produkt/pohanka-lupana-bio-500g/

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


× jeden = 6