Starostlivosť o nechty

starostlivosť o nechtyKto z nás netúži mať krásne hladké, lesklé a zdravé nechty? Svojimi návštevami u kozmetičky im určite pomôžeme, ale treba dbať aj na výživu zvnútra, starať sa o svoje zdravie. Sú odrazom nášho zdravia podobne ako vlasy a pleť.

Fajčenie, alkohol, zlá životospráva, aj práca v domácnosti, to sú určite faktory ktoré zdraviu a kráse našim nechtom určite príliš nepomôžu.

Rady a typy pri starostlivosti o nechty

ako sa starať o nechty
Vytlačte si pár kvapiek šťavy z citróna na bavlnený tampón a ľahko klepkajte päťkrát až šesťkrát na každý necht. Potom, čo citrón vytlačíme, môžete tiež nechty vyleštiť jeho kôrou. Po pár minútach si umyte ruky vodou .
Používajte odlakovače ktoré obsahujú acetát. Nie tie, čo sú na báze acetónu alebo formaldehydu. 

Neodporúča sa pilovať si nechty po sprchovaní alebo umytí rúk, pretože mokré nechty sa skôr lámu.

Rozsrtapkané nechty majú na svedomí to, že nepilujete iba jedným smerom.

Pre udržanie silných a lesklých nechtov vyskúšajte leštenie. Krv sa tak dostane do nechtových lôžok a stimuluje sa rast nechtov .

lakovanie nechtovUmelé nechty môžu zapríčiniť zničenie nechtov chemikáliami a lepidlom a tiež viesť k plesňovej infekcii .Hladkým nechtom zaručene pomôže mandľový olej.

Pri práci používajte rukavice a suchú kožičku ošetrujte olejčekom.

Recept na rozstrapkané nechty – kúra z extra panenského olivového oleja . Namočte do neho každý deň nechty na 10 – 15 minút po dobu cca jedného mesiaca. Nechty by sa vám nemali lúpať, mali by vyzerať zdravšie a krajšie.

 

Do svojej životosprávy by ste mali zaradiť dostatočný príjem vody a zdravého jedla.  

šalat paprika rajčiny

 

 

Zdravé nechty získate vďaka adekvátnej výžive.
Problémy so zádermi – jesť potraviny bohaté na proteíny , vitamín C a kyselinu listovú, čiže čerstvé ovocie a surovú zeleninu.
Morské riasy zasa pomôžu silnejším a zdravším nechtom .
Vysušené, zvrásnené nechty s pokrútenými končeky a zažltnutú farbou majú na svedomí nedostatok vitamínu B12.
Ak máte príliš rozštiepené a suché nechty , mali by ste skúsiť jesť viac potravín bohatých na vitamín A  a vápnik napríklad marhule, brokolica, mrkva, syr, mlieko, jogurty a mandle.

Ďalšie potrebné potraviny pre zdravé nechty: 

cvikla, pečeň, vajíčka, jahody, avokádo, goji – kustovnica, celozrnné výrobky, morské plody, orechy, cereálie, mrkvová šťava, hrozienka namočené cez noc vo vode. Voda nechty hydratuje a tie sa vďaka nej lesknú.

cvikla šalat

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


+ 8 = dvanásť