Aké sušené slivky kúpiť ?

rp_sušené-slivky-ashlock-1000g-300x300.jpgSušené slivky  sú skvelá ingrediencia pri pečení koláčov a rôznych dobrôt, tiež dodajú energiu pri športe, v škole, či v kancelárii, sú ceneným plodom v ľudovom liečiteľstve.

Pri nákupe sušených sliviek treba kupovať slivky ktoré prešli správnym procesom sušenia a pri ktorom neboli zničené vitamíny a mnohé iné látky . Cena takýchto sliviek je len o trošku vyššia, no vzhľadom na výživovú hodnotu je vlastne nižšia oproti rýchlo sušeným slivkám s konzervantmi.

Správny postup sušenia sliviek

Slivky boli po zbere roztriedené a skontrolované, umyté následne boli sušené  a znova umyté, potom odkôskované  a dosušené. Preto sú
veľmi chutné a šťavnaté. Bez konzervantov.


Nutričné hodnoty sušených sliviek

Slivky sušené
Energia               : 482,5 kJ
Kalórie:              115,32 kcal
Jednotka:          6 kusov = 50 g

Bielkoviny: 1,2 g
Sacharidy: 25,25 g
Tuk: 0,1 g
Vláknina: 4,65 g
Glykemický index: 40

 

Obsiahnutá vláknina v slivkách  pomáha zlepšiť trávenie a zabraňuje zápche.

Prvok bór je významný pri prevencii osteoporózy. Aj keď sa to nezdá, obsahujú sušené slivky len málo cukru, čo je dôležité najmä pre ľudí s nadváhou alebo cukrovkou (nemajú vysoký glykemický index).

sušené slivky 100 g biostravaSušené slivky majú tiež pozitívny vplyv na látkovú výmenu, upravujú krvný tlak a zlepšujú pamäť. Toto sušené ovocie by nemali konzumovať ľudia s ochorením obličiek a žlčníka, pretože je zdrojom problematických šťavelanov.

 Sušeným ovocím môžeme nahradiť rôzne nezdravé sladkosti. Slivky majú aj pozitívne účinky, pretože obsahujú veľké množstvo vlákniny a tým prečisťujú náš tráviaci systém a brzdí vstrebávanie cholesterolu.

Viac o účinkoch sliviek 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


+ päť = 14