Ako očistiť svoje telo

rp_zdravá-zeleninka-300x225.jpgZbav svoje telo škodlivín a predídeš ťažkým chorobám a získaš novú energiu do šťastného života.

Aké sú príznaky zaneseného organizmu ?

Najčastešie príznaky nahromadenia toxínov tele sú únava, znížená výkonnosť v športe malátnosť,bolesti brucha hnačky alebo zápchy, zažívacie ťažkosti , bolesti svalov ktoré ani nemajú zjavnú príčinu.

Náchylnosť na chrípky ale aj horšie chronické ochorenia.
Psychické problémy napríklad útlm ktorý ľahko prejde v podráždenosť a celkovo depresia , ťažké myšlienky a pod.. je na čase sa toho zbaviť.

Najprv však musíme vedieť čo spôsobuje problém. K zanášaniu organizmu prispieva hlavne strava ktorá je nezdravá, potom je to stres a malý príjem čistej vody. (sladené malinovky nie sú moc očistujúce).

Treba vykonať očistu organizmu !

Prvá očista ktorá nás napadne je nič nejesť hotovo ! Piť len veľa vody to je všetko čo do tela skonzumuješ. Takáto očista môže trvať len krátko 1-2 dni , telo sa čiastočne prečistí. Výhoda takejto očisty je že ušteríš peniaze lebo v podstate netreba nič kupovať, môžeš si ju zaradiť bez plánovania hoci kedy ak nemáš fyzicky náročnú prácu.

ovocno zeleninová diéta
Ovocie a zelenina na očistu

Úbytok telesnej váhy

Nevýhoda je že môže spôsobiť úbytok energie pretože telo nedostáva žiadne živiny, pre ludí čo chodia do roboty je to skôr víkendová záležitosť pretože si nemôžu dovoliť v práci polaviť to je aj príčina prečo sa organizmus zanesie škodlivinami.
Síce telo čo to schudne aj na váhe lebo vylúči škodliviny a spáli nejaké tie tukové kalórie , no tým že nebol príjem potravy spomalí metabolizmus ak by si po očiste prešla na jedálniček ktorý si praktizovala aj predtým tak výsledok bude že kilá priberieš späť aj s úrokmi , samozrejme očista nebude mať dlhú trvácnosť.

rýchle a zdravé smoothiePotom je tu druhá varianta očisty kde môžeš konzumovať zdravé potraviny najčastejšie sú to rôzne ovocné a zeleninové šaláty, výborné sú nápoje ako je smoothie alebo džúsy, no ne si treba dať pozor najlepšie keď si spravíš doma svoj vlastný džúsik alebo ovocnú šťavu.

Výborne sa na takéto očisty hodia citrusové ovocie ako je napríklad citrón , pomaranč alebo greppfruit. Ale tiež aj vodnaté ovocie ako je melónik , žltá dyňa, kivi ,ananás, a naše domáce hrušky jabĺčka hrozienko.

Zelenina dobrá na očistu je napríklad hlávkový šalát , mrkva, reďkovka, zeler , repa.

Takáto diéta sa môže držať dlhodobo napríklad vegáni jedia zeleninu a ovocie skoro celý život. Ako očista sa takáto dieta doporučuje držať viac ako dva dni odporúčané je kolo desať až štrnásť dní. Na túto očistu sa je treba pripraviť.

Ako sa pripraviť na očistu ?

Prestaneš nakupovať nezdravé potraviny aby ťa potom počas očisty organizmu nelákali. Ak ich máš doma nechceš ich vyhodiť daruj ich blížnemu svojmu.
Určite sa vyhni potravinám ktoré sú vyrábané rôzne čokolády , paštéty , mleté mäso.

Väčšinou platí pravidlo čím viac upravená je potravina tým horšie.
Potraviny ktoré nepatria do očisty sú tučné mäso,“ výrobky z mäsa“ klbasky slaninky či nebodaj špekačky, kde sa pomelie skutočne všetko na jemný prášok , samozrejme aby to malo farbu a chuť a nepokazilo sa to postrieka rôznymi preparátmi.

Múčne výrobky , klasická biela múka lepí črevá resp ich zanáša, celozrnná je lepšia , odporúčaná je špaldová múka, tú však neskoršie v očiste. Rozhodne sa vyhni kombináciam múka- cukor , napríklad croissanty , hamburgery.

Majonézy a podobne tiež nekonzumuj, rôzne tatarky a dochucovadla vynechaj.

Sladkosti vie nie sú bohviečo daj ich ako darček kamarátom aby ťa nelákali k hriechu a už ich viac ani nekupuj resp sú aj sladkosti ktoré sú zdravé skús pohľadať tie dám tip (xilitol, javorový, sirup, stévia ak by bola chuť na sladké neprekonateľná)

zdrava dietaNakúp zdravé potraviny tie ktoré ti prospievajú, v mnohých prípadoch ťa to vyjde lacnejšie ako nákup obyčajnej stravy. Navyše bude hodnota potravín vyššia ako u rafinovaných potravín, neobsahujú nič viac len veľa sladu z ktorého sa priberá a časom sú z toho len choroby.

Najlepšie je kupovať potraviny od domácich pestovateľov predajcov tí ponúkajú skutočnú Bio-hodnodnú stravu.
Aby očista bola ešte lepšia zaradujú sa do takejto detoxikácie doplnky výživy ktoré sú označené ako zelená strava napríklad zelený jačmeň ten má výborné detoxikačné vlastnosti a navyše dodáva telu potrebnú energiu. Chlorela zasa pomáha vylúčiť ťažké kovy z tela preč podobne ako sinice spirulina.

zelenina na tanieri

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


dve × 8 =