Ananásovo – jablkovo – pomarančové smoothie s mätou

ako vyrobiť smoothieSestra mala svadbu a nám zvýšilo ovocíčko. Tak som rozmýšľala, čo si tak z neho spraviť. Zašla som i do záhradky a tam ma okúzlila voňavá mäta. Rozhodla som sa preto pre tento lákavý nápoj – smoothie, ktorého výroba vám nezaberie veľa času a zvládne ho každý.

Na prípravu Ananásovo – jablkovo – pomarančového smoothie s mätou budeme potrebovať:

cca 1/4 ananásu

1 pomaranč

120 ml jablkového džúsu z červených jabĺk

1/2 väčšej rajčiny alebo 1 menšiu rajčinu

3 lístky mäty

Postup na prípravu ananásovo – jablkovo – pomarančového smoothie s mätou:

Najprv som si prichystala potrebné ingrediencie. Ananás som ošúpala spolu s pomarančom. Pokiaľ možno, najlepšie je všetky ingrediencie dávať zachladené priamo z chladničky. Smoothie budeme mať o to lepšiu osviežujúcejšiu chuť.

smoothie účinky

 

 

Rajčinu, ananás a pomaranč som pokrájala na menšie kúsky, aby sa lepšie vymixovali. Pridala do mixéra spolu s tromi lístkami mäty a jablkovým džúsom.

ananásovo jablkové smoothie

 

Všetko som na mixéri poriadne vymixovala.

rýchle a zdravé smoothie

 

Smoothie som preliala do pohárov a už sa mohlo ísť na degustáciu 🙂

zdravé smoothie

Mäta prieporná sa používa pri liečbe žalúdočných a črevných porúch, pri syndróme dráždivého čreva, bojuje proti vírusom. Mäta je v dnešnej dobe aj spoločníkom aromaterapie.

Konzumáciou pomaranča si zlepšujeme duševnú pohodu. Obsahuje primerané množstvo cukrov, ktoré telo ľahko vstrebáva a je vhodný aj pre diabetikov.

Jablko zvyšuje psychické a fyzické zdravie človeka a navyše omladzuje. Ďalej podporuje správnu funkciu obličiek a činnosť svalov, zlepšuje pamäť, znižuje tvorbu kyseliny močovej, detoxikuje organizmus, znižuje hladinu cholesterolu, pomáhajú nás chrániť pred  rakovinou, Parkinsonovej či Alzheimerovej chorobe.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


deväť − 4 =