Hruška pre dobrú náladu

Dobre dozreté hrušky sú ľahko stráviteľné a zdraviu prospešné .
Hrušky obsahujú kyselinu listovú, jablčnú, provitamín A, rad vitamínov B , betakarotén, meď, vlákninu, sodík, draslík, bróm, sacharidy, fosfor, železo, zinok, jód a ovocné cukry.

Vitamín C je iba v malom pomere.Hrušky zlepšujú náladu, podporujú krvný obeh, činnosť srdca, trávenie, pôsobia priaznivo pri žalúdočných ťažkostiach, posilňujú organizmus, zrýchľujú metabolizmus, posilňujú kosti,  pozitívne pôsobí na rovnováhu kyselín a zásad v tele,odporúčajú sa pri dne, reumatizme, osteoporóze a artritíde, znižujú krvný tlak, podporujú fungovanie obličiek, sú dobré pri opuchoch, prečisťujú organizmus.

Konzumovať hrušku by mali hlavne tehotné ženy, starší ľudia a pacienti v období rekonvalescencie a tí čo trpia ochorením štítnej žľazy.

 

 

 Čaj z hrušiek – listy z hrušiek povaríme v hrnci 2 minúty, potom scedíme do šálky a podávame klasicky ako čaj , ktorý prináša úľavu pri problémoch s močovými cestami

 

Pri hruškách patrí fakt, že čím sú varené, tým sú lepšie stravitelnejšie. Hlavne to platí pre ľudí s ochorením tráviaceho traktu. Treba však konzumovať iba tie zrelé plody, pretože nezrelé môžu vyvolať žalúdočné ťažkosti.  Sladšie hrušky môžu vyvolať hnačku a tie kyselšie tvrdšie  zas pôsobia naopak.

Hruškový nápoj pre sladké sny

2 hrušky, 1 tlčený hrebíček, 3 lístky čerstvej medovky lekárskej, pol lyžičky škorice spolu rozmixujeme a zalejeme 2 dcl vriacej vody. Pijeme po dúškoch cca hodinu pred spaním.

Hruška má aj regeneračné účinky. Je vhodná hlavne pre suchú pleť, pretože zvlhčuje pokožku a vracia jej mladosť a sviežosť. Nastrúhajte si jednu hrušku spolu so šupkou, pridajte lyžičku medu a pár kvapiek olivového oleja. Všetko spolu zmiešajte a nanášajte na tvár. Nechajte cca 10 minút pôsobiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


dve × = 10