Kukurica pomáha voči stresu

kukuricaKukurica je prínosom dôležitých látok a energie pre  telo i mozog. Bola vyšľachtená domorodými obyvateľmi z Peru. Používa sa na priamy konzum, výrobu múky, na lisovanie oleja, na výrobu škrobu alebo ako potrava pre dobytok.

Kukurica obsahuje veľa vody, vysoký obsah vitamínov skupiny B najmä tiamín ( B1 ), biotín ( B3 ), kyselinu pantoténovú ( B5 ) a kyselinu listovú ( B9 ), ďalej obsahuje železo, sacharidy, horčík, zinok ,draslík, mangán, selén, bielkoviny, vlákninu a nenasýtené mastné kyseliny.

Kukurica pomáha pri metabolizme, okysličuje bunky, reguluje správnu hladinu hormónov, pomáha pri krvotvorbe, plodnosti a potencii. Pre veľký obsah glukózy je kukurica dobrá na celkovú duševnú a telesnú pohodu, pomáha doplňovať energiu a pri jej konzumácii sa stávame odolnými voči stresu.

Podporuje sústredenie, je vhodná pre vývoj dieťaťa, podporuje pohlavnú výkonnosť, imunitný systém, znižuje hladinu cholesterolu. Kukurica neobsahuje glutén, preto je dobrá pri celiakii.

Kukurica  upokojuje črevá. Majú to na svedomí sacharidy, ktoré sú ľahko stráviteľné a dobre sa vstrebávajú, upokojujú črevnú sliznicu, je výborná pri zápche , má mierny diuretický účinok. kukurica a jej účinky

Z vizuálneho hľadiska je kukurica dobrá pre krásu, zdravú pleť i vlasy.

Kukurica sa dá spraviť na veľa spôsobov. Ak poznáte tie mladé sladké kukuričky plné šťavy, asi viete, že sa môžu konzumovať aj samotné. Alebo si ich môžte dať do zeleninového šalátu.

Často dávam ja osobne do ryže zrnká kukurice. Ryži to dodá skvelú chuť. Taktiež sa dá kukurica sterilizovať alebo si ju môžte kúpiť v konzerve v slanom náleve. Ďalší typ je mrazená kukurica, ktorá sa môže dať do zeleninovej polievky, do omáčok, napríklad aj do soté… Proste je to len a len na vás.

Tí z nás, čo bývajú na dedine, alebo majú záhradku, určite vedia ako chutí pravá domáca kukurica.

Stačí si ju iba odtrhnúť zo záhradky, šúpolie alebo ako sa to ľudovo povie dáte dole a varíte v osolenej vode. Rýchle a zároveň chutné.

Našťastie v dnešnom svete je skoro všetkého veľa. Čerstvá domáca kukurica sa dá kúpiť aj na burzách s ovocím a zeleninou. Ak si ju kúpite, môžete si ju taktiež ugrilovať, upiecť alebo spraviť na pare.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


− 6 = nula