Kešu oriešky pre chudnutie

kešu pre chudnutieO kešu orieškoch som minule písala, ako sa majú skladovať, aké účinky majú na naše zdravie, nutričné hodnoty kešu orieškov, no teraz si povieme niečo o tom, ako kešu oriešky vplývajú na chudnutie.

Keď som prvý krát okúsila túto zdravú potravinu, podotýkam v bio kvalite ( keď zdravo, tak bio ), prekvapila má ich chuť. Neviem prečo, ale neustále mi pripomínajú krevety, čo ja teda nemusím a troška som sa preto aj „kešu chuti“ bála. No nebol dôvod. Chutili výborne.

I keď kešu oriešky ako i mandle a vlašské orechy obsahujú tuky, ide tu predovšetkým o zdravé tuky, ktoré sú prospešné pre chudnutie. Obsahujú veľa vlákniny, bielkoviny. Ak si chceš viac prečítať o kešu orieškoch klikni na: Zdravé kešu oriešky a receptíky z nich

Nie je kešu ako kešu

Prečo takýto názov? Ak chceme naozaj schudnúť a zvolili sme si túto zdravú bio potravinu, dajme si pozor, s čím kešu konzumujeme. Ak sú kešu solené, alebo poliate čokoládou, nemajú s chudnutím nič spoločné. Ba práve naopak. Takéto kešu oriešky majú oproti klasickým nesoleným zdravým kešu vyšší obsah kalórií a sodíka. Pri nákupe treba pozerať nutričné hodne , môže sa líšiť.

Pozrieť overené nutričné hodnoty
Hodnoty na100 g
Kalórie (kcal) 553
Tuky 44 g
Nasýtené tuky 8 g
Polynenasýtené tuky 8 g
Mononenasýtené tuky 24 g
Cholesterol 0 mg
Sodík 12 mg
Draslík 660 mg
Sacharidy 30 g
Vláknina 3,3 g
Cukor 6 g
Bielkoviny 18 g

Koľko kešu orechov môžem denne skonzumovať ak chcem schudnúť?

 

Predovšetkým by sme to ani s kešu orechami nemali preháňať keď ste sa dali na chudnutie. Stačí jedna menšia hrsť denne a zdravie máte na dosah. Udržíte si tak správne kalórie a chudnúť sa Vám bude oveľa lepšie a samozrejme zdravšie. Ak chcete presné číslo je to okolo 50g čo je asi 270 kcal .. Prakticky ak kúpite 1kg balenie kešu orechov vám vydrží 20 dní.kešu potravina pre chudnutie

Jesť kešu oriešky by sme však nemali pred spaním, ale najlepšie doobeda, poprípade poobede, predsa nebudem tvrdiť že neobsahujú kalórie a možno si ich dopriať kedykoľvek, keďže to nie je pravda.

Aj keď obsahujú kalórie, ale ak zjete toľko množstva koľko je povolené a nie večer vyžierať kešu, tak si pomôžete s chudnutím.
Keďže kešu obsahuje veľa vlákniny, dobre sa trávia, pomáhajú udržať metabolizmus v chode, telo skôr vylúči škodliviny z tela, preto si myslím, že práve preto sú kešu oriešky vhodnou potravinou, s ktorou môžte pár kíl zhodiť.

Kupujte kvalitné kešu orechy:

Oriešky sa dajú zohnať v podstate v každých potravinach pri menších balenia vychádza cena v podstatne vyššie a cez internet sa  kupovať 50g a 100g sú  menej výhodné (cena poštovného a pod treba kúpiť ich viac )  výhodnejšie  je väčšie balenie 500g alebo až 1kg kešu orechov.

Predaj kešu orieškov malé balenie 100g

alebo

Predaj kešu orieškov velké balenie 1000g

Čo sa týka kvality tak u známych eshopov nájdete vyhovujú kvalitu ak sú kešu označené „Natural“ alebo „Bio“

Lacnejšie sú tie s označením Kešu Natural jedná sa o ú nepražené a nesolené orechy  ,dajú sa kúpiť vo väčšiom množstve napr 1kg  aj cena lepšia

Kešu oriešky BIO sú večšinou v 100g balení a sú drahšie ako natural cena 100g vychádza 2-4 euro.

 

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte, napíšte komentár .-)

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


6 − dve =