Zelený čaj povzbudzuje a ukľudňuje

účinky zeleného čajuNa mojej stránke nájdete účinky zeleného čaju, ako sa pripravuje, prečo pomáha na chudnutie a teraz si povieme niečo o tom, ako zelený čaj dokáže povzbudiť našu myseľ i telo.

Ak sa cítime často unavení, podráždení a nič sa nám nechce, mali by sme siahnuť po pravom zelenom čaji. Prečo nás tento čaj dokáže tak skvele povzbudiť? Hlavnou zložkou zeleného čaju je kofeín. Je jasné, že kofeín obsahuje vo veľkej miere aj káva, ale nie ja taká zdravá ako zelený čaj. Teda pokiaľ to ani s ním nepreháňame. Zelený čaj sa môže piť denne, ale ako som už spomínala, obsahuje kofeín, preto by sme si ho nemali dopriať navečer, lebo budeme povzbudený do rána 🙂 Radšej sa poriadne vyspať a ráno si dopriať šálku zeleného kvalitného čaju, ktorý povzbudí naše telo i myseľ a mi tak budeme uvoľnenejší, s energiou na celý deň.

Zelený čaj by sa však mal piť po dúškoch, čím sa zvýšia účinky zdravého čaju. 

Každý zelený čaj obsahuje iné množstvo kofeínu. Niektorý zelený čaj obsahuje málo kofeínu, iný veľa. Závisí to predovšetkým od kvality a druhu zeleného čaju. Ak máte pred sebou namáhavý deň, doprajte si radšej zelený čaj s vyšším obsahom kofeínu. Telu tým neublížite a navyše zelený čaj podporuje chudnutie ale to už v článku:Zelený čaj pre chudnutie

Známy je aj matcha čaj, ktorý pomáha telu zbaviť sa škodlivých látok, pôsobí ako antioxidant, znižuje hladinu cholesterolu a iné…. Matchu by ste si mali dopriať najlepšie hneď ráno. Je to troška silnejší zelený čaj, ale za to kvalitný. Teda pokiaľ si vyberiete sypaný a v bio kvalite. Ja som ju skúsila a chutí naozaj výborne a navyše povzbudzuje, dodá energiu na celý deň. Viac o matcha čaji si môžete prečítať tu:Matcha čaj plný antioxidantov s blahodárnymi účinkami

účinky zeleného čaju
Takto vypadá príprava zeleného čaju u mňa doma, keď malinký synovček musí všade strkať pršteky a ochutnávať všetko, na čom si pochutnávam i ja 🙂

Čaj s názvom Banča dokáže tiež naše telo povzbudiť, ale nevykazuje také účinky ako matcha, pretože obsahuje menej kofeínu.

Ak sa chcete povzbudiť ráno silným zeleným čajom, pretože viete, aký náročný deň vás čaká, nie je vhodné, aby ste to prehnali s dávkovaním čaju, alebo vypili naraz liter zeleného čaju za účelom povzbudenia a doplnenia energie. Pre menšie povzbudenie stačí 1 zarovnaná čajová lyžička, alebo i menej na jednu šálku. Doba lúhovania taktiež závisí od toho, aký silný čaj chceme pripraviť, ale to už v spomenutom článku: Zelený čaj pre chudnutie.

Ešte spomeniem jednu vec, čo som sa dočítala na internete: Že ak necháme zelený čaj lúhovať iba krátky čas – má povbudzujúci účinok. Ale ak ho necháme dlhšie lúhovať – pôsobí ukľudňujúco ale i povzbudzujúco.

Na záver spomeniem, že zelený čaj nie len povzbudzuje a je dobrý aj pre chudnutie a podobne, ale chráni aj kosti. Prišli na to vedci z Hongkongu, že zelený čaj obsahuje skupinu látok, ktorá stimuluje tvorbu kostí a pomáha spomaľovať ich odbúravanie. Citlivo reagujú na mnoho vplyvov, ktoré podmieňujú tvorbu alebo odbúravanie kostného tkaniva.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


+ 8 = šestnásť