Očistujúce účinky javorového sirupu

Naposledy som popísala výrobu tohto zdravého sladidla. Dnes popíšem, prečo je javorový sirup taký zdravý , všetky jeho blahodárne účinky na ľudský organizmus. Napadlo ma to, keď som písala o očistnej kúre-diéte spolu s kajenským korením.

 Výskum na Univerzite Rhode Island preukázal, že javorový sirup obsahuje telu prospešných 54 zlučenin a antioxidantov , ktoré pôsobia proti zápalom a majú antioxidačné účinky. Niektoré látky boli objavené po prvý krát. So svojimi výraznými pozitívnymi účinkami sa javorový sirup zaradil medzi super-jedlá (takzvané “super-foods“) kde napríklad patrí tiež kustovnica čínska – Goji.

 

Účinky javorového sirupu

 

Sladivosť – najčastejším dôvodom pri kúpe javorového sirupu je mať doma zdravú alternatívu k bielemu cukru, ktorý nie je veľmi zdravý. Sladivosť má o jednu štvrtinu vyššiu ako biely cukor a oproti nemu udržuje zdravé zuby, pleť, obsahuje vitamíny, minerály, prírodné organické kyseliny. Má však inú chuť ako biely cukor na ktorý som bola doteraz zvyknutá. Treba skúsiť ochutnať.

 

Očisťujúce účinky sú známe pomerné dlhú dobu. Očistná kúra prečistí obličky, žalúdok a črevá. Pomáha vyplaviť z tela rôzne toxíny ktoré zapríčiňujú únavu (v lepšom prípade) v horšom ťažké chronické nevyliečiteľné choroby. Javorový sirup tiež pomáha očistiť bunky od nevyužitého odpadu. Tiež dobre pôsobí na kĺby tým, že zamedzí usádzaniu škodlivých látok. Niektorí ľudia ktorí majú dnu (zvýšenú kyselinu močovú) ho preventívne zaraďujú do jedálnička. Pôsobí tiež proti zahlieneniu a potláča rôzne alergické prejavy.

 

Zlepšuje stav ciev a srdca , celkovo zlepšuje kvalitu krvi , ktorú aj čistí od toxínov , pomáha znižovať množstvo zlého cholesterolu v krvi.

 

Pomáha pri chudnutí, často krát v diéte je telo bez vitamínov a minerálov. Ak v hlave máme silnú chuť na sladké, je lepšie ju zahasiť niečím zdravím. Sú rôzne očistné kúry alebo hladovky, kde sa používa. Najznámejšia je tá, kde sa používa aj kajenské korenie. Môže to byť očistná kúra a zároveň diéta ala Beyonce. Recepty na očistu sa trošku líšia.

 

 

Recept na diétnu malinovku po ktorej sa telo očistí a chudne :

 

2 polievkové lyžice citrónovej alebo limetkovej šťavy

2 polievkové lyžice pravého javorového sirupu

1/10 lyžičky kajenského korenia (alebo podľa chuti)

teplá alebo studená voda (podľa chuti)

Denne sa odporúča vypiť niečo medzi 6-12 pohárov malinovky.

 

Javorový sirup a účinky proti rakovine

Sama som rakovinu nikdy nemala , dúfam že ma obíde oblúkom , nechcem dávať neoverené recepty ako napríklad tento :

 

Liečba rakoviny javorovým sirupom a sódou

Možno rakovinu vyliečiť práškom do pečiva a javorovým sirupom? Očividne áno. Táto informácia prebleskla novinovými titulkami, ale rovnako tak rýchlo bola potlačená.

Liečba znamená skutočný prelom. „Podal som tu zmes viac ako 200 pacientom, u ktorých diagnostikovali rakovinu v konečnom štádiu. Z toho 185 ľudí potom napodiv žilo ešte 15 a viac rokov – a takmer polovica sa rakoviny úplne zbavila.“

 

Teoreticky by to malo fungovať takto:

Pri kombinácii sódy a javorového sirupu dôjde k nadviazaniu ich molekúl. Kombinácia pri zahriatí spôsobí štiepenie cukru a následné pohltenie sódy a potom dôjde k zásaditej reakcii a k zničeniu rakovinových buniek. Pomocou javorového sirupu sa „liečivo“ dostane rýchlo a všade tam, kde by sa inak možno ani nedostalo.

 

Tieto informácie nie sú overené a nepoznám nikoho, kto by sa zbavil rakoviny týmto spôsobom. Ľudia so zákernou chorobou vyskúšajú všetko , nedivím sa im …aj ja by som skúšala. Čo však je overená informácia, že javorový sirup je dobrá prevencia proti rakovine , tým, že obsahuje antioxidanty a detoxikuje telo tiež je dobrý matcha čaj. Toxíny a voľné radikály v našom tele sú častou príčinou rakoviny , hlavne ak sa k tomu pridá psychický stres.

Poďme na veselšiu tém,u to je kde sa dá všade javorový sirup využiť

 

Ako použiť javorový sirup pri varení a pečení ?

 

Stačí sa nechať uniesť, povoliť uzdu fantázii pokiaľ si často pochutnávaš na dezertíkoch tak s javorovým sirupom budú o kus zdravšie. Naj iac si na javorovom sirupe pochutnám ak je v palacinkách a koláčoch a buchtičkách. Viem že nie sú to najzdravšie jedlá, ale dosť záleží z čoho sú urobené. Ak by som miesto bieleho cukru použila javorový sirupček a miesto bielej múky špaldovú, tak je to o moc zdravšia buchtička a pritom veľmi chutná .

Mama ním ochucuje najradšej zmrzlinové poháre a dezerty, zákusky. Hostia sa najprv nechajú núkať, avšak potom to všetko zmizne .

 

Odporúčam javorový sirup pridávať do bieleho jogurtu. Stačí pár kvapiek javorového sirupu a jogurt je o čosi chutnejší. Ak som práve na diéte, toto jedlo si dávam na raňajky, alebo pred tréningom.

Dá sa použiť skoro do všetkých sladkých jedál, pretože má vyššiu sladivosť, tak oproti štyrom lyžičkám cukru stačia tri lyžičky javorového sirupu.

Cena javorového sirupu sa pohybuje okolo  cca 4-7 euro za grade A ,podobne aj ceny javorových sirupov sú B,C

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


5 + päť =