Využite Citrón !

citrón pre zdravieOd stáročia ľudia verili, že citrón je veľmi dôležitý pre zdravie. Vedeli to aj Egypťania, ktorí verili, že citrón pôsobí proti jedom. V dnešnej dobe si vynikajúce účinky citróna nevedia vynachváliť ľudia, ktorí sa snažia schudnúť, pretože pomáha pri trávení a pôsobia antioxidačne.

Najviac je v citróne zastúpená kyselina citrónová, potom vápnik , horčík , fosfor, vitamín C , bioflavonoidy , pektín, bielkoviny, sacharidy , a limonén – ten slúži ako prevencia pre zdravie a podporuje imunitu.citron a jeho účinky

Citrón pomáha pri  závrate a nevoľnosti, pomáha znižovať stres, depresiu, slúži  na popáleniny. Pri dlhom pobyte na slnku taktiež pomôže citrón, pretože má chladiace účinky, pomáha zastaviť krvácanie z nosa ak si na malý tampón nanesiete citrónovú šťavu a dáte si ho do nosa.

Tiež je citrón vhodný pri infekcii hrdla, pri zápche, obezite, pri popáleninách, horúčke, pomoc na upchatý nosvnútornom krvácaní, pri vysokom krvnom tlaku. Ešte treba spomenúť, že citrónová šťava pomáha pri uvoľnení dýchacích ťažkostí a problémoch s dýchaním, pri astme.

Citrón sa okrem jedenia používa na rôzne zábaly, obklady, pôsobí dobre na akné, alebo si môžte nakrájať plátky citróna,  dať do vane s teplou vodou a máte zaručene svieži kúpeľ, ktorý pohladí telo i dušu. Pri pálení záhy, žlčníka alebo obličiek radšej nekonzumujte veľa citrónu, prípadne sa poraďte s lekárom.

Z estetického hľadiska je citrón dobrý pre vlasy a pokožku . Používa sa aj ako čistiaci prostriedok,  pretože pomáha odstraňovať škvrny. C

Citrónová šťava sa nanáša na oblasť bolesti zubov.

citrónPomôže zbaviť sa bolesti aj nepríjemných pachov pochádzajúcich z úst. Ak pri čistení zubov použijete citrón a začnete cítiť pálenie, radšej ústa rýchlo vypláchnite vodou.

Citrónová šťava sa nanáša na pokožku hlavy pri problémoch s  lupinami , vypadávanie vlasov a ďalšie problémy spojené s vlasmi. Pre lesk vlasov si stačí vytlačiť pár kvapiek citrónovej šťavy priamo na vlasy.

Pitie citrónovej šťavy zmiešanej s vodou a medom prináša zdravý lesk na koži. Pomocou citróna sa môžete zbaviť vrások a čiernych bodiek. Pre unavené, suché, popraskané chodidlá  je dobrý kúpeľ z citróna. Viac o zdravej a krásnej pleti v článku:  Recept na zdravú pleť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


9 + = pätnásť