Zdravé rýchle a sladké raňajky – jogurtové goji s lieskovými orieškami

co_na_ranajky_kustovnica Dnes tu mám opäť pre vás jeden zdravý, jednoduchý a chutný recept, ktorý sa hodí na raňajky alebo na desiatu. Recept je podľa mojej vlastnej fantázie a je vhodný pre tých ktorý chcú žiť zdravo a zároveň majú rady sladké a rýchle jedlo 🙂

I keď som už v článku: ZDRAVÉ RÝCHLE RAŇAJKY – ALEBO PREČO RAŇAJKOVAŤ spomínala že tvaroh nie je vhodný na raňajky, no v kombinácii s ostatnými ingredienciami ktoré idú do tohto receptu je vhodný aj tvaroh, ktorého navyše tam ide iba minimálne množstvo.

Recept jogurtové goji dostalo pomenovanie preto, lebo tam dominujú najmä tieto dve ingrediencie: goji a jogurt

Ak máte rady goji – kustovnicu čínsku a chcete niečo urobiť pre svoje zdravie,  vyskúšajte tento skvelý recept.

 Na prípravu receptu jogurtové goji s lieskovými orieškami budeme potrebovať:

2 polievkové lyžice goji

125 gramov bieleho neochuteného nízkotučného jogurtu

1 malá zarovnaná lyžička konopných drvených semienok ( nemusí byť)

3 malá kávové lyžičky medu alebo iného sladidla, napríklad melasu alebo javorový sirup

2 polievkové lyžice nízkotučného tvarohu ( nie hrudkovitého )

4 podrvené lieskové oriešky

Postup na prípravu receptu jogurtové goji s lieskovými orieškami:

Najskôr si dáme kustovnicu na pár minút do vody, aby nám zmäkla. Vody dávame zarovnane s kutovnicou.

sladké raňajky_recept_s_goji

 

Medzitým kým sme si dali goji zmäknúť si v miske zmiešame konopné semienka, med, tvaroh a biely jogurt. Všetko spolu premiešame.

sladký lacný a jednoduchý recept_kustovnica

 

Keď nám už goji „napučalo“, prdidáme si ho do jogurtovej zmesi. Lieskové oriešky si podrvíme, ja som si dopomohla valčekom na cesto 🙂 a posypeme nimi jogurtové goji. Hotovo…Dobrú chuť.

co_na_ranajky_kustovnicaa ešte jeden pohľad: -)

sladký a zdravý recept na ranajky

Tento recept je jednoduchý, rýchly a môžete si ho dopriať kedykoľvek počas dňa nie len na raňajky ale aj ako zdravú maškrtu.

Účinky kustovnice čínskej na ľudský organizmus:

spomaľuje starnutie, toto ovocie ktoré má priamo na svedomí dlhovekosť v Číne ľudia ktorí konzumujú kustovnicu čínsku, sa naozaj dožívajú vysokého veku (nad 100 rokov) Podobne ako pri ženšene pätlistom. Klinicky je dokázané že “goji berry” dokáže spomaľovať starnutie o 20%.Výrábajú sa z nej rôzne extrakty a krémy práve proti vráskam.
Podporuje a stimuluje imunitný systém, obsahuje veľké vitamínové spektrum a všetko pekne prírodne žiadne tabletky. Goji bobulky majú v sebe v pomere na váhu až 500-krát viac vitamínu C na váhu ako  pomaranče . Bobule kustovnice tiež obsahujú vitamíny B1, B2, B6 a vitamín E. Viac si môžeš prečítať tu:  SLOVÁCI MAJÚ RADI PLODY GOJI VĎAKA ICH BLAHODÁRNYM ÚČINKOM

Lieskové oriešky:

Pomáhajú bojovať proti obličkový kameňom – častá konzumácia lieskových orieškov, najlepšie ráno má blahodárny vplyv na prevenciu  proti obličkovým kameňom a  zlepšujú  výsledok ich liečenia.

Lieska posilňuje myslenie aj nervy

Ak si v poslednej dobe vo veľkom pracovnom alebo rodinnom vypätí, lieskové oriešky ti môžu pomôcť sa uvoľniť a zbaviť stresu a trápenia.Okrem toho dodávajú energiu a odolnosť nášmu telu, sú dobrá výživa pre  mozog a nervovú sústavu – miechu a nervy.

Viac info o lieskových orieškoch nájdete tu:  “PEVNÉ NERVY ” VĎAKA LIESKOVÝM ORIEŠKOM

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


+ päť = 11